’88 Games Mame Rom Yüklemesi İndir

Yorum Yazın (4 Yorum)

’88 Games mame oyunun ilk oyunudur. Rom adı: 88games.zip Klasör: roms olmalıdır.

’88 Games Oyunu Mame Rom Yüklemesi İndir

Mame Emülatöre Oyunu Yükleme

MAME Emülatör oyunları oynayabilmeniz için Mame emülatörü indirmeniz gerekmektedir. Sitede Mame emülatörü “MAME Arcade Emülatör İndir ve Nasıl Kullanır?” sayfasında bularak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Önceden bilgisayarınıza Mame emülatörü yüklediyseniz tekrar indirmenize, yüklemenize gerek yoktur. Yüklediğiniz Mame emülatör üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Mame Emülatöre Oyunu Yükleme

Mame rom yükleme işlemi son derece basittir. Yapacağınız işlemler sadece indirdiğiniz oyunun rom dosyasını direk indirdiğiniz şekilde Mame emülatörün kurulu olduğu dizine giderek üst resimde gösterildiği şekilde Mame klasör içerisinde var olan roms klasörünün içerisine yüklemek ve Mame emülatörü açarak gelen oyun listesinde yüklemiş olduğunuz oyunu listeden bularak çalıştırmaktadır.

Rom dosyasını indirdiğiniz şekilde hiçbir değişiklik yapmayınız. Sayfadan indirdiğiniz rom dosyasını ismini değiştirmeden, zip olarak direk Mame emülatör içerisinde roms klasörünün içerisine yükleyiniz. Mame emülatör rom dosyasını adı ve zip olarak gördüğünde çalıştırmaktadır.

Oyunu Mame emülatör roms klasörüne yüklerken en çok yapılan yanlışlar zip dosyasını açarak rom klasörüne yüklemesi ya da oyunun indirdikten sonra adını değiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Rom adının doğruluğunu üst taraftan adı alanından kontrol edebilirsiniz.

Kısaca: İndirdiğiniz rom dosyasını indirdiğiniz şekilde Mame emülatör içerisinde roms klasörüne yükleyiniz. Mame emülatörü açarak listeden oyunu bulunuz ve çalıştırınız. Bitti!

Tüm Mame oyunlarını sitede MAME Emülatör Oyunları sayfasında bulabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 4 Yorum

 1. Turan Bayazıt Yanıtla

  Merhabalar, ismim Turan. Sitede de konuşmuştuk.

  Bahsettiğiniz 217b emülatörünü indirdim. Diğer oyunlari sorunsuz çalıştırıyor.fakat bizim atari salonlarında oynadığımız bi oyun vardı ismi “”V goal soccer””.futbol oyunu. en az 10 farklı siteden rom unu indirdim.

  Fakat rom dan mı kaynaklı yoksa emülatörden mi bilmiyorum. Oyun açılıyor fakat açılışta problem olduğunu söylüyor. Devam ediyorum oyun grafikleri bozuk saha kaymış kaleler kaymış yani bi sıkıntısı var.

  biraz araştırdım bazı sitelerde bios diye bir şeyden bahsediyorlar. Bu bios rom lamı ilgili yoksa emülatör sürümüyle mi ilgili .sizden ricam mailimi müsait bi zamanınızda cevaplandırmanız.

  Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

   • Moderatör GörevliYanıtla

    Selam Tarık Bey, sayfada üst tarafta indir linki kullanarak indiriniz. İndirdiğiniz 88games.zip dosyasına hiç dokunmadan Mame roms klasörü içerisine yükleyiniz. Yükledikten sonra Name emülatörü açarak oyun listesinden ’88 Games seçtiğinizde oyun açılacaktır.