Agario Clan (Klan) Kurma veya Clan Grubuna Katılma

Bu yazımızda sizlere Agar.io oyununda kendinizin yönetici olabileceğiniz clan gurubunu nasıl kurabilir ya da diğer klan gruplarına nasıl üye olursunuz okuyabilirsiniz.

Klan gurubu kuracaklar ilk olarak klan gurubunun ismini belirlemeleri gerekmektedir. Grubunuzun ismini belirlerken sizlere tavsiyem herkes tarafından ilgilendiren bir isim bulmanız olacaktır. Mesela Türkiye klanı olabilir klan adınızı da TC koyabilir bunu şekilli bir şekilde yapabilirsiniz veya MİT, One (Birinci) gibi adlar belirlemelisiniz. Bu şekilde genel bir ad belirlerseniz başkaları tarafından da hoşuna gidileceği için grubunuza talep daha çok olacaktır. Kendi adınıza veya başkalarını ilgilendirmeyen ilgi çekmeyen bir klan ismine kimse üye olmak o klanda oynamak istemez.

Ad seçiminizden sonra klan gurubunuzun yeri olması gerekir. Skpye, Facebook veya RC üzerinden nereden size daha rahat oluyorsa o alanda önceden isminizi belirlediğiniz klan grubunuzu sayfasını oluşturun.

Bundan sonraki işleminizde grubumuza adam çağırmak olacaktır. Bunu yapabilmenin en iyi yolu oyun sırasında grubunuzun iletişim adresini nickinize yazarak diğer oyuncuların görmesini sağlayın. Mesela Skpye grubu oluşturduysanız nickiniz “SKPYE TCCLAN” yazarsanız nickinizde ki iletişim adresinizi görerek sizleri ekleyecek ve klanınız büyüyecektir. 4 veya 5 kişiyi geçtiğinizde bir kişi bu grubun adını sürekli nickine yazarak gruba daha fazla adam toplayabilir.

Ben grup kurmam sadece kurulu gruba üye olmak istiyorum derseniz yapmanız gereken oyunda klan gurubundan olan birisinden iletişim bilgisi isteyerek klan gurubuna katılmak istemeniz olacaktır.

Agario Clan İletişim Örneği

Burada bir kişi clan gurubuna katılmaları için Skpye adresini yazmış ve bu gruba katılmak isteyenler oyuncular verilen Skpye adresi ile iletişim kurabiliyor. Sizde oyun sırasında bu tür clan iletişim bilgilerini bulabilir ve bu clan gruplarına katılabilirsiniz.