Agario Küçülmeden Büyümek için Taktikler

Agario oyun şu sıralardan en fazla oynanan .io uzantılı oyunlardan birisi bir çok kişi oyunu oynamakta fakat kısa bir süre sonra karşı taraf sizi yemese dahi büyüyemiyorsanız bu taktikler size faydalı olacağını düşünüyoruz.

Agario oyununda en çok yapılan yanlışlıklardan birisi sürekli ve seri olarak w atmak özellikle seri w atmak sizin ve ortak olduğunuz kişinin hızla erimesine neden olacaktır bunun yerini aralıklarla w yani yem atarak belli boyutu geldiğinde bölünerek vermeye çalışın. Sürekli yem atan ortakların büyüme ihtimali çok düşüktür.

Bölünürken seri olarak bölünerek ortağınıza vermeyin yaklaşık 1 dakika kadar bekleyiniz ve daha sonra ortağınıza verinin seri olarak bölünüp veren ortakların küçülmesi kesindir.

Yem toplamaya çalışın özellikle ortak oynarken küçük olan kişinin yem toplaması diğer büyük ortağın ise diğer kendinden küçük olan kişileri yemesi gerekmektedir. Yem toplamak size güç kandırırken ortağınızın diğer küçük olan rakipleri yemesi artı güç kazandıracaktır.

Eğer oyuna yeni başladıysanız etrafınızda büyük rakipler yoksa tüm hücrelerini bölerek yem toplayın bu şekilde de hızlı bir büyüme imkânınız olacaktır. Özellikle yeni açılan sunucularda herkes küçük olacağından siz tüm hücrelerini bölerek ne kadar fazla yem toplarsanız rakiplerinizden daha fazla mass topladığınız için birinci olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Yine yeni açılan sunucuda mass yeni hücreniz 150 puan üzeri ise dikene çarparak hücrelerinizi parçalara bölün ve tem toplayın. Burada sizde olan 150 puan + 100 puanda dikende de patladığınız için alacak birleşmesi sırasında da yaklaşık olarak 100 puan toplarsanız 1 dakikada toplam 400 – 500 puana yükselebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz taktikleri dikkatli şekilde oynayarak rakiplerinize yem olmadan yaparsanız 2 veya 3 dakika içinde büyüyerek listeye girebilir hatta birinci dahi olabilirsiniz.

Ayrıca size agar.io oyununda zehirlenme nedir konusunu okumanızı tavsiye ederim. Bu konu üzerine zehirlenme konusunu da anladığınızda oyunda daha başarılı olacaksınız.