Agario Yavaşlığı için Ne Yapmalı?

Agario oynarken oyunda donma, takılma ve yavaşlama yaşıyorsanız bunun için size burada bir kaç basit ayarlamaları anlatacağız.

Agar.io grafik ayarlarınızı düşürün. Agar.io grafik ayarlarınız ilk başlangıçta yüksek seviye olacaktır. İnternet yavaş olan kullanıcılar grafiği yüksek seviyede olduğundan dolayı oyunda donma yaşabilmektedir.

Agario Grafik Ayarlamaları

Açılış sayfasında yer alan mavi çark simgesine tıklayarak en alt tarafta bulunan Graphics: Very Low seçimini işaretleyerek oyunu başlatınız. Burda yaptığınız ayar grafik ayarları en düşük seviyeye getirerek oyunu hızlandırabilirsiniz.

Grafik ayarlarında 4 adet seçim bulunmakta bunlar yüksekten alçağa düşmektedir. Diğerlerini de deneyerek hızını test edebilirsiniz. Eğer Medium aldığınızda da hızında sorun oluşmuyorsa grafik Very Low göre daha iyi olacağından bunda oynayabilirsiniz.

Diğer bir hız düşüklüğü bilgisayarınızda java uygulamasının eksik veya güncellenmemiş olmasından kaynaklana bilmektedir. Agar.io java ile hazırlanmış bir oyundur eğer java uygulaması bilgisayarınızda güncel değilse hız problemi yaşabilirsiniz.

Başka açık olan pencereleri kapatın özellikle video siteleri ile birlikte agar.io oyunu oynarken oyunun çok yavaşladığını göreceksiniz, diğer pencerelerin tümünü kapatın. İnternetden indirmeye yapıyorsanız indirmeyi kapatın veya indirme işlemi bittikten sonra oyunu oynamaya devam edin. İnternetten indirme sırasında da oyunda yavaşlama kaçınılmazdır.

Server yoğunluğu ve virüs programından kaynaklandığına dair birçok yerde yavaşlık bahsedilmiş.

Server yoğunluğu ve virüs programının oyunu yavaşlattığı önceleri doğruydu ama 2016 Aralık ayından sonra Agar.io bu sorunları düzeltmek için bir çok güncelleme yaptı. Server yoğunluğu zaten kendi içlerinden olan sorundu bu sorunu kaldırdılar sadece aşırı bir yüklenme olmaz ise siteye rahatlıkla oynayabiliyorsunuz pazar günleri kısmen yavaşlıyor ama bu çok uzun sürmüyor.

Virüs programı da bloke koyarsa zaten oyunda siz uyarı alıyorsunuz. Oyun içerisinde virüs programı ile ilgili uyarı olmadığı müddetçe virüs programını pasifleştirmemenizi öneririz.