Age Of Empires 2 Hakkında Bilgi

Yorum Yazın

Bu oyun öncelikle 1999 yılında çıkarılmıştır. Age Of Empires 2 oyunu hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Çünkü Age Of Empires serisinin en çok talep görmektedir.

1999 yılında çıkmasına rağmen 2019 yılında da sıkılmadan oynayabilirsiniz. Oyun o zamanki teknoloji göre çok üst seviye grafiğe sahiptir. Bu yıllarda bile oynanmasının nedeni ise konusudur. Oyun içerisinde siz bir krallık seçersiniz ve yönetirsiniz. Ama o krallığın ne yapması gerekiyorsa onu yapmak zorundasınız.

Eğer altınınız yoksa diğer krallıklar sizi yok eder. Veya da ağaçları kesmeden kendinize gemi vb. yapamazsınız. İşçileri çalıştırmadan her hangi bir ihtiyacınızı gideremezsiniz. Oyunu daha detaylı olarak sizlere anlatmaya çalışalım.

Öncelikle size başlangıçta bir kaç tane işçi ve bir atlı savaşçı verir. Daha sonra siz bu işçileri çalıştırarak krallık kurmaya başlarsınız. Oyunun 2 adet oynanma yöntemi vardır bir şifre yazarak diğeri şifresiz. Şifresiz oynadığınızda daha uzun sürecektir ama daha çok zevk alırsınız. Şifre derken de hızlı üretim şifresi olan aegis şifresini söylüyoruz. Zaten 2 çeşit oynama şekli vardır biri aegis yazarak diğeri onu yazmadan. Size tavsiyemiz zamanınız var ise şifreyi yazmadan oynamanızdır.

Öncelikle işçi ve 1 atlı savaşçı verdiğini sizlere beyan ettik. Daha sonra bir işçileri çalıştırarak odun, yiyecek, altın, taş toplamanız gerekiyor. Haritada bunları nerede görüyorsanız oraya bir tane işçi gönderebilirsiniz.

Yiyecek elde etmek için tarım yapabilir meyve toplayabilirsiniz. Odun bulmak için işçileri ağaç kesmeleri için yönlendirilebilirsiniz. Taş ve altın kazanmak içinde işçileri madenlere gönderebilirsiniz. Çevrenizdeki çalışma alanları işçiler arasında paylaştırdıktan sonra. Daha fazla işçi isteyerek daha fazla yerlerde çalışmanız gerekiyor. İşçi istediğinizde kalacak yer sıkıntısı olduğunda ise ev yapmanız gerekiyor. Oyunda çağ atlamak isterseniz de savaşçı binalarını yapmalısınız.

Haritada deniz bulunuyor ise tersane yapmanız gerekiyor. Bu tersaneden yiyecek toplamak için balıkçı gemi veya da. Savaşmak için savaş gemisi çıkartabilirsiniz. Oyunda ilerlemek istiyorsanız işçilerinde daha hızlı çalışmasını sağlamanız gerekiyor. Bunu ise odun topluyorsa oyunda topladığı yere tıklayarak. Oradan veya benzeri yerlerden hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Oyuna girdiğinizde belli çağları atladığınızda göreceksiniz. Oyunda ilk yapmanız gereken çağ atlamaktır yoksa ilerleyemezsiniz. İşçileri çalıştırdıktan sonra iyi bir gelire sahip olduğunuzda karşıya savaş açmalısınız.

Zaten oyunun âmâcıda karşınızdakilerle savaşmanızdır. Savaş dediğimiz gerçekten gerçek bir savaş gibi düşünebilirsiniz. Bu kadar ciddiye almamın nedeniyse gerçekten savaşıyor gibi strateji yapmalısınız.

Birçok savaşçı türü bulunmaktadır okçu, şövalye, atlı ve gemi gibi bir çok çeşit. Ayrıca bu savaşçıları yük gemisiyle deniz üzerinden geçirebilirsiniz. Bunlarında detayını oyun içerisinden detaylı olarak göreceksiniz. Oyunun kısaca amacı işçileri çalıştırarak her konuda gelir elde etmek. Daha sonra bu gelir ile güzel bir ordu kurarak karşınızdakileri yenmek.

Bu oyunun eğer hiç oynamadıysanız, oynamanızı tavsiye ederiz. Çünkü Age Of Empires 2 oyunlarının efsane bizde, oyun hakkında şifre merakı olanlar sitede tüm oyunun şifre ve hilesini bulabilir.

Konu Kategorisi: İncelemeler Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.