Age Of Empires 2 Hileleri Tümü

Yorum Yazın (4 Yorum)

Age Of Empires oyunu bir ülkelerin savaş oyunudur. Bu oyunda kendinize bir ülke seçersiniz ve savaşırsınız. Oyun içerisinde çalışanları ve savaşçıları siz yaparsınız. Ayrıca binaları ve gemileri de siz inşa edebilirsiniz. Oyun içerisinde odun, yiyecek (et), altın, taş toplarsınız. Bunlarla insanlar, savaşçılar ve bina, gemi üretebilirsiniz. Oyunun hile yazmadan oynamak çok uzun ve zor olabilir.

Aegis hilesi ile kısa sürede üretim yapabilirsiniz. Bunun için bu yazımızda sizlere hilelerin hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede oyunu daha kısa sürede ve daha kolay oynayabileceksiniz. Oyunun zorluk seviyesini siz seçebilirsiniz ancak.

Çok kolaya aldığınızda oyun çok basitleştiğinden dolayı eğlenceli olmuyor. Zorda kolaylaştıracak şifrelere oynamak daha mantıklı oluyor. Age Of Empires Türkçe’de imparatorlukların yaşı anlamına gelmektedir. Bu yüzden dolayı seçtiğiniz ülkenin tüm işlemlerini siz yapıyorsunuz. Çok eski ama şuan bile oynanan çok eğlenceli ve zeka geliştiren bir oyundur. Oyun içerisinde altını madenden çıkarmaktan tarımdan yiyecek elde etmeye kadar siz yaparsınız.

2017 yılına gelmiş olsak da gerçekten diğer savaş oyunlardan. O zamanki teknoloji görüntü kalitesi vb. etkenler kötü olsa da. Günümüzde bile bu kadar güzel bir savaş oyunu olduğunu düşünmüyoruz. Şimdide sizlere oyundaki şifreler hakkında biraz bilgi verelim.

Rock On: 1000 Stone verir.
Stone Türkçe’de taş anlamına gelmektedir. Oyundaki taş genellikle size bina yapımında yardımcı olacaktır.

Lumberjack: 1000 Wood verir.
Wood Türkçe’de oyunda tahta, odun, ahşap anlamına gelmektedir. Bu hile ile oyunda gemi bazı askerleri yapabilirsiniz.

Robin Hood: 1000 Gold verir.
Robin Hood bir masal kahramanıdır ve zenginlerden alıp fakirlere verir. Bunun içinde oyunda bir hile kodudur ve size para, altın verecektir. Oyunda askerlerin yapımında veya gemilerin yapımında ve benzeri yerlerde kullanılmaktadır.

Cheese steak jimmy’s: 1000 Food
Food Türkçe’de gıda yani yiyecek et anlamına gelmektedir. Oyun içerisindeki işçileri veya askerleri çıkarmak için size yardımcı olacaktır.

Marco: Haritayı tamamen görmenizi sağlayacaktır. Bunun sayesinde haritada altın vb. nerede var görebilirsiniz.

Polo: Haritadaki gölgeyi tamamen kaldırmaktadır. Bunun sayesinde haritada düşmanlarınızı görebileceksiniz.

Aegis: Hızlı üretim ve inşaat sağlayacaktır. Kısa sürede üretim yapabilirsiniz ve bina inşa edebilirsiniz.

Natural Wonders: Doğayı kontrol etmenizi sağlar bazı sürümlerde geçerli değildir. Doğayı kontrol etmek dediğimiz doğadaki hayvanları kontrol edersiniz.

Resign: Oyunu kayıp etmenizi sağlayacaktır.

WimpyWimpyWimpy: Oyunda kendinizi öldürmenizi sağlayacaktır.

Torpedo: Oyunda istediğiniz düşmanı öldürmenizi sağlayacaktır.

Black death: Bütün düşmanlarınızı yok etmenizi sağlayacaktır.

I R Winner : Oyunun kazanmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda bulunan şifleri kopyala yapıştır ile kısa sürede hızlı yazabilirsiniz. Ayrıca bazı sürümlerde bazı şifreler geçerli olmayabilir. Site üzerinden şifreleri kopyala yapıştır yaptığınızda geçerli olacaktır.

Yazımları doğru bir şekilde kontrol edilerek yazılmıştır. Ayrıca büyük harf ilede yazabilirsiniz her hangi bir fark olmaz. Sadece İngilizce’de küçük ı harfi olmadığından dolayı i yazmanız gerekmektedir. Büyük yazacaksanız da İ yerine I yazmanız gerekiyor büyük İ harfini kabul etmez.

Konu Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 4 Yorum

 1. rasim Yanıtla

  bunu oynayan var mı halen hangi asırda yaşıyonuz siz : ) neredeyse 10 yıl olacak biteli

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Rasim Bey belki de nostalji oyun seviyorlar, inanır mısınız nostalji oyun sevenler son çıkan oyun sevenlerden daha fazla ve bu sayıda gittikçede artacak gibi.

 2. rasim Yanıtla

  teşekkürler Moderatör, sizi takip ediyorum başarılı bir konu seçiminiz var gündem de ki haberleri ve eskileri iyi birleştiriyorsunuz

 3. Yasin Tek Yanıtla

  Oyunu başlarken her hileden 3 er defa yapmak ideal bu şekilde imparatorluğun gelişmesine yardımcı oluyor. Bazıları habire hile yazıp duruyor. Bunların oyunda ne zevk aldıklarını anlamıyorum. Sürekli hile yazarak oynayınca başarılı olmazsın. Oyunu hiç oynama daha iyi olacaktır.