Asphalt 8 Oyunu İnceleme

Oyun Konusunu Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 55 saniye

Yorum Yazın (1 Yorum)

Mobil oyunlar günümüzde oyun firmaların daha sık tasarladığı ve gün geçtikçe oyunlarını bu yönde ayarladıkları başarılı bir oyun sistemidir.

Oyun sistemidir diyorum çünkü mobil oyun sektörü bana kalırsa bambaşka bir sektör olmakla beraber kullanıcılara daha hızlı bir şekilde ulaşmanın en başarılı yoludur. Çünkü mobil oyun oynayan insanların sayısı bilgisayar üzerinden oynanan oyunlara daha çoktur. Mobil oyunlarını günümüzün her dakikasında oynayabileceğimiz gibi bilgisayar oyunlarını ise belli başlı alanlarda oynayabilmemiz mümkün o da yanımızda bilgisayar olursa tabi.

Peki, mobil oyuncular bu olaydan memnun mu? Elbette memnun mobil aracılığı ile oynanan oyunlar genelde kullanıcıları rahat ettirdiği ve zaman geçirdiği için işimize geldiğini söyleyebilirim.

Birçok oyun firmasının sağladığı mobil oyunlar ile ANDROİD ve İOS marketleri dolmuş ve çeşit, çeşit oyunları bulmamız kolaylaşmıştır. Bu oyunlar sayesinde zamanımızı daha hızlı ve olmak istemediğimiz alanlarda can sıkıntımızı giderebiliriz. Örneğin otobüsteyiz ve trafik var mobil bilgisayarınız üzerinden oyun oynamanız halinde zaman daha hızlı geçecektir. Bununla da kalmayıp mutsuz olduğunuz yâ da keyfinizin olmadığı alanlarda da mobil oyunlar ile beyninizi dinlendirebileceğinizi unutmayın.

Asphalt Gameloft şirketi tarafından tasarlanan bir oyun serisidir. Asphalt senelerdir oyun sektörünün içinde bulunan başarılı bir oyun olmakla beraber yarış oyunlarını seven oyuncuların ilgisini çeken başarılı bir oyundur. Oyun tasarımı ve efektleri gereği birçok yarış oyununa nazaran daha çok rağbet görmüş ve kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Zaten senelerdir isminin duyurulmuş olması da buna büyük bir etkendir.

Aynı zamanda Asphalt 8: Airborne ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. İOS ve ANDROİD platformları için 8 Ağustos 2013 tarihinde yayınlanan oyun kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirildi. Arada kısa bir süre sonra da Windows için yayınlanan oyun 13 Kasım itibari ile oyuncuların her yerden ulaşması sağlandı.

Konu Kategorisi: İncelemeler

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 1 Yorum

  1. Doğa İlktaç - Gameloft Marketing Manager Yanıtla

    Asphalt 8, beşinci yaşında da çok özel yenilikler ve içeriklerle kaldığı yerden devam ediyor.

    Bu zamana kadar 350 milyondan fazla dünya genelinde indirilme sayısına ulaşan Asphalt 8’in 25. güncellemesinde ünlü Rock grubu Fall Out Boy hikaye modu ile oyuna eklendi!