Blash.io Oyunu Nasıl Oynanır? Oyun Taktikleri Neler?

Blash.io oyunu io oyunlarından birisidir. Oyunda amacımız etrafta bulunan yemekleri yemek ve rakiplerinize space tuşu ile ateş ederek canlarını azaltarak onlardan dağılan yemleri toplamak.

Rakibiniz yenildiğinde onun topladığı yemler dağılacak ve bu yemleri toplamaya çalışacaksınız. Oyunda herkes ilk başlangıçta küçük olarak başlarlar. Etraftaki yemleri yedikçe büyürsünüz ve can hakkınızda o derece fazlalaşır.

Belli bir büyüklüğe geldiğinizde ya da diğer oyuncuları gördüğünüzde üzerlerine space tuşu ile ateş edin ateşin tam isabet değmesi gerekli. Sizin ve rakibinizin can durumunu hemen altında görebilirsiniz.

Oyundan bir kaç taktik vereyim size eğer dediğim taktileri uygularsanız listeye girebilir hatta birinci dahi olabilirsiniz. Oyun taktikleri ilk başlarda küçük iseniz oyun içerisinde çarkları görecesiniz. Bu çarklar yem üretiyor çarklara çarpmadan ürettiği yemleri toplamaya çalışın, çarklara kesinlikle çarpmayın ucunda keskin cisimler size değerse oyunda can hakkınız azalır 3 saniye içinde sizi rakipler görmeden çarklar oyun dışı edebilir. Çarklara fazla yanaşmayın eğer yem yakında almaya çalışmayı diğer çarkları gezin.

Oynama sırasında sizden büyüklere yakınlaşmayın ve onlardan uzak durun sizden büyükleri yenmeniz zordur. Siz 9 ya da 10 darbe ile yok olurken o 30 ya da 40 darbe ile yok olabilir bu yüzden büyüklerden elinizden geldiğince görünce kaçın o sizin kaçtığınız görünce uzaksa gelmek istemez.

Bu şekilde büyüdükten sonra rakiplerinize hücum zamanı geldi demektir. Rakiplerinizi patlatarak onlardan dağılacak olan yemleri toplayın. Bu şekilde basit bir oyun dediğim şekilde yaparsanız oyunda rahatlıkla başarı sağlayacağınız düşünüyorum. Zevkli ve hoş bir io oyunu denemenizi tavsiye ederim.