Brutal.io Nasıl Oynanır?

İo oyunlarından yeni yayına sunulan brutal.io oyunun ne olduğunu ve nasıl oynayacağınızın bilgisini size vereceğiz.

Amacınız arkasında sizi takip eden yıldız şeklinde kuyruğunuz ile diğer oyunlara çarparak onları oyunda diskalifiye ederek toplamış olduğu puanı sizin almanız ya da etrafta bulunan ufak parçaları toplayarak kuyruğunuzu en büyük seviyeye getirmek.

Oyuna başlarken listenin en sonunda oyuna giriş yaparsınız küçük halde ikin etrafta bulunan parçaları toplayarak kuyruğunuzu büyütmeye çalışın. Kuyruğunuz ne kadar büyük olursa rakipleri yok etmeniz daha kolay olacaktır.

Parçaları toplayarak oyuna devam edin büyüklerden kaçının büyük rakipler büyük balık küçük balık misali size rahatlıkla yeneler. Etrafınızda bulunan parçaları büyüklerden kaçarak olabildiğince fazla parça toplayınız ve kuyruğunuzu büyütünüz. Listede ilk 15 girdiğiniz de ise diğer rakiplerle kapışma zamanı geldi.

Listede ilk 15 girdiniz ya da kuyruğunuz yeterice büyüdüğünü düşünüyorsanız diğer rakiplere kuyruğunuzun parçasını sağlayın ve onun toplamış olduğu puanı kaparak gücünüze güç katın. Kuyruğunuzu space tuşu ile atabiliyorsunuz. Bu yöntem pek tutmuyor ama ne olduğundan bilgisini vereyim. Space tuşuna bastığınızda kuyruğunuzu atıyorsunuz bu kuyruğa çarpan bir kişi olduğunda onu yeniyorsunuz tekrar space tuşuna basarak kuyruğunuz üzerine fare ile giderek kendinize çekebiliyorsunuz.

Küçük boyutta olanlar için kuyruk atma iyi bir fırsat olabilir ama boyutunuz büyükse kuyruğunuzu atmanızı tavsiye etmem onun yerine kuyruğunuzu iteleyerek diğer rakiplere gitmek daha mantıklı olacaktır.

Evet, arkadaşlar oyun bu şekilde yeni bir io oyunu olmasına rağmen oynama talebi baya fazla sizde deneyebilirsiniz. Şu anda oyuncuların çoğunluğu oyunu tam anlamı ile bilmediklerinden rahatlıkla oyunda başarı sağlayacağınızı düşünüyorum.