Chrono Trigger ZS NES Rom İndir

Chrono Trigger 1995 senesinde yayınlanmış olan RPG tarzı popüler nostalji atari salonu oyunlarındandır.

95 senesinde atari salonlarında oyun oynayanlar hemen görür görmez oyun hatırlayacak ve önceki günlere dönüş yapacaktır desem yeridir. Chrono Trigger o zamanların en fazla oyunları arasındadır.

Chrono Trigger İndir

Oyunu bilgisayarda oynayabilmeniz için bilgisayarınızda önceden Nes oyunlarını oynabilmeniz için emülatör yazılımına ihtiyaç vardır. Chrono Trigger Nes uzantılı emülatör programlarında çalışmaktadır ve tek başına çalışmaz. Eğer bilgisayarınızda Nes uzantılı oyunu çalıştırma yazılımınız yoksa sitede bulunan ZS NES emülatörünü indirerek kurabilirsiniz, ayrıca sayfada emülatörü nasıl kullanacağınıza dair geniş bir anlatımda mevcuttur.

Emülatörü kurduktan sonra indirmiş olduğunuz arşiv dosyasını hiç değişiklik yapmadan Emülatör programınızın kök dizine aynen kopyalayınız.

ZS NES emülatör programına girerek menüden file ve load sekmesine tıklayınız ve indirmiş olduğunuz Chrono_Trigger.zip dosyasını çalıştırma emrini veriniz.

Chrono Trigger ZS NES Rom Başlatma

Bu şekilde oyun direk olarak açılacaktır. Açılmadan sorun yaşarsanız muhtemelen arşiv dosyası ile oynamıştırsınız. Tekrar değişiklik yapmayacak şekilde Chrono_Trigger.zip adlı dosyayı indirerek önceki dosyayı siliniz ve baştan işlemleri bilgisayarınızda uygulayınız.

Oyunda tam ekran oynamak için ALT+ENTER tuşuna basabilir tekrar ALT+ENTER tuşuna basarak tam ekrandan normal ekrana geçirebilirsiniz. Klavye ayarlarını ise ZS NES emülatör menü içerisinde Config – Device menüsüne girerek ayarlayabilirsiniz. Ses ayarlarını yapabilmeniz için de menüden Config – Sound menüsüne gitmeniz gerekli.

Yorum Yazın

Üyeliksiz direk yorum yazabilir, oyun konusu hakkında moderatörlere soru sorabilirsiniz. Site moderatörleri sorunuzu gün içinde cevaplayacaktır.