Clash Royale Deste Tavsiyesi

Clash Royale oyunu Supercell firmasına aittir ve Supercell diğer oyunlarda olduğu gibi bu oyundada büyük kitlelere ulaşmıştır. Clash Of Clans oyunundan sonra bu oyunda çoğu kişinin dikkatini çekmiştir.

Oyuncuları da Clash Of Clans’dan gelen kişilerden oluşur. 2 oyunda da oyundaki savaşçılar neredeyse bir birleriyle aynıdır. Clash Royale yeni gelen bir kart daha sonra Clash Of Clans’ada geliyor. Peki, Clash Royale oynarken destemizi nasıl tercih etmemiz gerekiyor. Öncelikle oyunda yenilmeyecek deste yoktur bizden bunu beklemeyin.

Biz sadece size deste oluştururken neler yapmanız gerekiyor bunun bilgisini vereceğiz. Öncelikle diğer kartlardan güçlü bir kart olmadığını bilmeniz gerekiyor. Zaten güçlü olduğunu ve çok kullanıldığı gören Supercell güncellemeyle düşürür.

Güçsüz kartları da eğer kullanılmıyorsa güçsüz olduğunu düşünüyorsa yükseltir. Önemli olan sizin hangi kartı kullana bildiğinizdir. Kartları seçerken yüksek seviye kartlardan tercih edebilirsiniz. Tüm kartlarınız son seviye değilse zaten bunu yapmanız gerekmektedir. Desteniz de kullanacağız kartı sadece 1 arena için düşünmeyin. Çünkü size tavsiyemiz ileriki arenalarda kullanabileceğiz kartları tercih etmeniz.

Örnek olarak Dev kartını yükseltir ve kullanırsanız yüksek kupalarda da kullanabilirsiniz. Ama bir Şövalye kartı size alt arenalarda yardımcı olsa da üste arenalarda iş yapmayabilir. Tabi ki bu verdiğimiz size örnek tam terside olabilir.

Bir deste üzerinde oynayarak belli kartlar yükseltirseniz. Size bunun çok büyük katkısı olacaktır hem kupa olarak hem altın olarak. Aynı zamanda üst arenalara çıksanız da destenizi iyi oynadığınızdan dolayı zorluk çekmezsiniz. Buna örnek verecek olursak Silahşorlar kartını Devin arkasından kullanırsanız. Size faydası olacaktır ama desteyi kullanmayı bilmez direk gönderirseniz 9 iksir boşa gidecektir. Şunu söyleyelim efsanevi arenaya çıkma destesi veya benzeri gördüğünüz yazılara aldırmayın. Bir desteyi yukarıları çıkarmak sizin oynamanıza ve kart seviyenize bağlıdır.

Kart tercihi yaparken öncelikle neler tercih etmelisiniz onu söyleyelim. Dev kullanacaksanız arkasına hasar verecek kartlar kullanmalısınız. Kartlar Devin önüne atılan kartları öldürmesi gerekmektedir. Buna örnek verecek olursak arkasına Atıcı veya Büyücü vb. kartlar koyabilirsiniz. Devi tank olarak kullanırsınız asıl saldırıyı da arkasındaki kartlarla yaparsınız. Başka bir örnek verecek olursak Prens ve Kara Prens kartlarını örnek verelim.

Prens kartı şarj olduğunda kuleye büyük hasar vermektedir ancak. Karşına bir Goblin veya İskelet atıldığında çaresiz kalacaktır. Bunun için yanında Kara Prens atabilirsiniz alan hasarı olduğundan dolayı küçük birimler sizi durduramaz. Yani kartları tercih ederken bir birlerine uyması gerekiyor. Saldırı yaparken de savunma yaparken de bir birlerine uyması lazım. Ayrıca büyü olmayan deste ile hiç bir şey elde edemezsiniz bunun söyleyelim.

Ortalaması yüksek iksirli olan desteler iksir toplayıcısı koymanız gerekmektedir. Alan hasarı veren kartları tercih etmek sizin için faydalı olacaktır. Mesela Büyücü çok kullanılan kart olmasa da önünde bir Devle büyük bir saldırı yapar.

Çünkü devi öldürmek için karşınızdaki kişi birim atmak zorunda kalacaktır. Büyücü birimleri kısa sürede deve hasar vermeden temizleyebilir. Deste yaparken şu düşünceyi bırakın bu desteyle şu kupaya çıkarım demek yanlış olacaktır. Eğer deste kurarken kupa yükselmeyi düşünüyorsanız yanlış yaparsınız. Çünkü deste size kupa konusunda çok fazla yardımcı olmaz en fazla 200 kupa oynatır. Çünkü tüm destelerinde karşısında anti bir deste bulunmaktadır.

Yani siz bir deste yapıyorsanız onun antisi olduğunu da düşünmeniz gerekiyor. Deste konusunda size birçok tavsiye verdik ama konuyu özetleyelim. Bir deste seçin ve oynayın zaten deste eksiklerini belli eder. Daha sonra eksikleri tamamlayın ve sürekli oynayın.

Buda sizin az altınla yüksek seviyelere ulaşmanızı sağlayacaktır. Bağış istediğinizde de aynı kartları isteyeceğiniz için kart sıkıntısı da olmaz. Kupa kasmak hakkında da size detaylı olarak bilgi vereceğiz yazılarımızı inceleyin.

Oyun Kategorisi: İncelemeler Etiket(ler):

Yorum Yazın

Üyeliksiz direk yorum yazabilir, oyun konusu hakkında moderatörlere soru sorabilirsiniz. Site moderatörleri sorunuzu gün içinde cevaplayacaktır.

1 Yorum

  1. Ferhat Demircan 22 Mayıs 2017 Yanıtla

    Farklı bir deste tavsiyede istiyoruz. Bunu denedim güzel farklı bir deste tavsiyesi de gerekli arkadaşım için de lütfen yayınlayın.