Clash Royale Goblin Çetesi Nasıl Kullanılır?

Sıradan kart oyuna en son gelen kartlardan bir tanesidir. Bu kartın 3 iksirlik bir maliyeti ve sıradan enderliği bulunuyor. Kart yeni çıktığında bu yazıyı yazdığımız için talep görür mü bilmiyoruz.

3 iksir maliyeti küçük bir maliyet. Sıradan kart olması da kartın seviyesi kısa sürede yükselebilir. Bu yüzden dolayı ilerleyen günlerde bu kartı çoğunlukla görebilirsiniz diye düşünüyorum.

Kartın isminin Goblin çetesi olarak geçmesinin nedeni ise. 3 adet mızraklı goblin ve 3 adet normal Goblin bulundurmasından dolayı. Şimdi 3 adet mızraklı Goblinin size maliyeti 2 iksirdir. Aynı zamanda 3 adet normal Goblin’in maliyeti de 2 iksir. Toplamda 4 iksir olmasına rağmen siz bu karta 3 iksir veriyorsunuz.

Ama şunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor çarpma vb. karta 3 iksir gider. Tomruk çarpma gibi kartlar oyunda çok popüler bu yüzden dikkat etmelisiniz. Oyunda 3 iksirlik kartınızı sürekli olarak 2 iksirli karta vermeniz. Sizin saldırı ve savunmanızı yavaşlatacaktır ve bu etki gösterir. Bu yüzden dolayı kullandığınız destelerde sadece bu birim olmasın. Nasıl diye soracak olursanız detaylı olarak sizlere anlatalım.

Öncelikle bu kartı kullanmak için karşıdakinin kartını almanız gerekiyor. Almanız gerekiyor derken kartı kullandırmamanız önüne yem atmanız gerekir. Mesela savaşın bir kaç dakika sonrasında destesini elbet anlarsınız. Sizde bir kaç tane çoklu birim olursa ve karşıdakinin destesini bilirseniz. Örnek olarak karşıda sadece çarpma var onun iskelet ordusuna kullandırırsanız. Daha sonra önüne bir tank koyarak Goblin çetesini gönderirseniz iş görür.

Bu şekilde hızlı destelerde saldırı amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Açıkçası saldırıda bunun gibi birçok şekilde kullanabilirsiniz. Çünkü zaten mızraklı Goblin ve normal Goblin kullanılan kartlar. Hem sizlere bu kartı veriyor hem de sadece 3 iksir istiyor. Saldırıda da savunmada da bu kart kullanılabilir tavsiye ederiz. Çünkü size verdiği kartlar kötü kartlar değil zaten.

Ayrıca iki kartı farklı farklı toplayıp daha sonra para verilir. Seviye yükseltmektense çete olarak kullanıp daha fazla verim alırsınız. Mızraklı Goblin ve Goblin kartını savunmada kullanabilirsiniz. Aslında özellikle Goblin kartı devi ve domuz biniciyi alabiliyor.

Çünkü çok hızlı ve yüksek damageler vuruyorlar bu size savunma sağlar. Bunun üzerine birde mızraklı Goblin geldiğini düşünürsek. Karşının saldırısını kısa sürede bitirebilirsiniz buda sizin elinizde. Tabi ki şunu da düşünmek gerekiyor saldırıyı bitirirsiniz ama karşı mücadele etmezse. Bu kart bence tercih edilmeli ve güzel bir kart diyecek bir şey yok. Ancak kartın bir tomruk kartına veya çarpma kartına öldüğünü unutmayın.

Bu kartın eksi yönleri artı yönlerini de daha önce söyledim tekrar söylüyorum. Size verdiği kartlar kullanılan kartlar ve normal maliyeti 4 iken 3 iksire veriyor. Ayrıca bu kartları ayrı, ayrı destenizde bulundurursanız uğraşı çoktur.

Ama bu kart da ise hem seviyeleri kart seviyesiyle eşit oluyor. Bu yüzden dolayı kart toplamakla fazla uğraşmıyorsunuz. Ayrıca yüksek seviyelerde sıradan kartlara çok altın istiyor biliyorsunuz. Bunları göz önünde bulundurursanız kart gerçekten güzel ve tavsiye edilir.

Etiket(ler):