Clash Royale Kraliyet Devi Nasıl Kullanılır?

Yorum Yazın (1 Yorum)

Kraliyet devi oyunda bir çok kişi tarafından denenmiş bir karttır. Ancak bir süre sonra sıktığından mı ne fazla kullanılmaz. Üst arenalarda bile bu kartı bazen görebilirsiniz.

Ancak bir çok antisi bulunduğundan dolayı kart destelerde bulunmuyor. En büyük antisi zaten herkesin bildiği gibi felaket kulesi. Felaket kulesi bir çok kartın antisi olduğu gibi bu kartında antisi. Kraliyet devinin bir çok antisi var dedik aslında tüm binalar bu kümenin içerisine girer. Kartı kullananlar çok değil desekte aslında bunu şu yüzden söyleyebiliyoruz.

Bizim gördüğümüz yerlerde fazla bulunmuyor mesela tv royalede fazla bulunmaz. Oyundaki kartları en çok kullanılan diye sıralasak ilk 20’ye giremez mesela. Kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir çok şey bulunuyor. Aslında kraliyet devini kullanmayı bilmeyenler oynuma ve sıkılır. Öncelikle destenizde bir adet alan hasarı vuran kart bulunması gerekiyor. Mesela atıcı, büyücü, buz büyücü gibi alan hasarı vuran kartlar. Çünkü kraliyet devini gören karşısına barbar gibi birimler atıyor. Öncelikle kraliyet devini gönderirken arkasına onu savunacak kart olması lazım.

Kraliyet devine karşı atılan kartları durdurmazsanız iksiriniz boşa gider. 6 iksirlik bir kart ile kimse 2 tane vurup ölmesini de istemez zaten. Birde bu kartı bir desteye koyacaksanız içerisinde büyü ve birim olması lazım. Örnek bir ok bulundurursanız direk olarak atılan minyonları öldürürsünüz. Birim neden olsun diyecek olursanız da karşınızda felaket kulesi veya pekka varsa. Pekka derken mini pekka da olabilir bu tür bir kart varsa oyalamak amaçlı. Goblin, iskelet ordusu gibi kartların olması lazım ki felaket kulesinin önüne atın. Ve ya da mini pekkanın vuracağı hasarı o birimlerin üzerine çekin. Kraliyet devini oynuyor iseniz kesinlikle bu kartın ölmemesini sağlamalısınız.

Çünkü 6 iksirlik bir kart direk olarak ölürse oyunda geriye düşersiniz. Bunun için desteniz de kraliyet devini bulunduruyorsanız diğer birimleri buna göre seçeceksiniz. Alt arenalarda bazen iş yapıyor bazense iş yapmıyor. Aynı şekilde üst arenalarda da bazen baktığınızda kullanılıyor. Bazende kullanan kişiye şaşırdığınız oluyor çünkü kart farklı bir kart. Bu kartı kullanılırken düşünmeniz gereken en büyük şey ise. Nasıl 1 tane daha fazla vurabilirim diye düşünmeniz gerekiyor.

“Mesela kart zaten hiç bir şey yapmadan bile en az 3 kere falan vurur. Tabi ki karşıda bina yoksa sizin bunu daha fazlaya çıkarmak için uğraşmanız lazım. 3 kere normalde vuruyor ise onu 10 kereye çıkarmanız gerekiyor. 10 kere vurduysa da 11 kereye çıkarmak için uğraşmanız gerekiyor. Tabi ki biz bu sayıları size örnek olarak gösteriyoruz bu seviyelere göre değişir.”

Ancak şunu daha önce söyledik bir daha söyleyelim ki. Eğer kraliyet devini destenize alıyorsanız diğer kartları buna göre tercih edeceksiniz. Kraliyet devi destesinde aslında bir diğer önemli etkense şudur. Savunmayı iyi yaparsanız karşıya bir kaç kere vurur vurdurmazsanız savaşı alırsınız. Bu şekilde kraliyet devini de sizlere detaylı olarak anlatmış olduk. Bir daha ki yazımızı site içerisinde üzerinden takip edebilirsiniz kartlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konu Kategorisi: İncelemeler Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 1 Yorum

  1. Muhammed Kartal Yanıtla

    Kraliyet devi kuleye 2 saniyede 200 hasar veriyordu. Şimdiki 3 saniyede 100 hasar ve ona kule vuramıyor ve bunu engelleyebilmek için iskelet ordusu barbarlar minyonlar gibi çok destekli kartlar onu öldürebilirsiniz.

    8 arenada sıkça kullanılır eğer destenizde kullanırsanız arkasından ateş ruhları, çarpma, alev topu, buz ruhu, gibi az iksir harcayan kartlar önerilir.