Clash Royale Madenci Nasıl Kullanılır?

Madenci kartı en çok tercih edilen kartlardan bir tanesi. Nasıl kullanıldığını ve neden tercih edildiğini hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Öncelikle madencinin tercih edilme nedeni istediğiniz yere atılması. Yani arenada istediğiniz yere sürükleyerek atabilirsiniz. Bu yerlere karşı tarafın alanı da dahildir ve bu avantajdır. Madenci kartı 3 iksirlik enderlik derecesi efsanevi olan karttır. Bu kart çoğu kişi tarafından tercih edildiği için.

Zaman zaman Supercell bu kartlarda oynama yapabiliyor. Madenci kartı saldırı kartıdır ve diğer saldırı kartlarına göre farklıdır. Neden diyecek olursanız genellikle saldırı kartı olmasına rağmen. Tank olarakda kullanıldığı oluyor küçük birimlerle beraber. Buna örnek verecek olursak öncelikle madenciyi karşı kuleye atıyorsunuz.

Attıktan sonra goblin, minyon vb. birim kartlarını atıyorsunuz. Madecinin canı bitene kadar bu birimler zaten kuleyi almış oluyor. Madenci kartıyla beraber bir kaç birim kullandığınızda ise. Karşı taraf bunların hepsini büyüyle karşılayamadığı için.

Bir süre sonra karşı tarafı yakalıyorsunuz ve kulesini alıyorsunuz. Destede nasıl kullanılacağı sizlere daha detaylı olarak anlatalım. Ama şunu söyleyelim madenci kartı genellikle iksir toplayıcıya kullanılır.

Kullanılıyor ama bazen gereksiz de atıldığı oluyor. Karşınızdaki kişi iksir toplayıcıyı eğer sol veya sağ kulenin. Arkasına koyuyor ise direk olarak madenci kartını atabilirsiniz. Bu şekilde karşınızdaki karşılık vermezse 3 iksir ile. 6 iksirlik iksir toplayıcı direk olarak alabileceksiniz.

Ama ana kulenin önüne yani 2 kulenin ortasına konulduğunda ise. Madenci kartı iksir toplayıcıyı almadan direk olarak ölüyor. Zaten verdiği hasarda neredeyse madenciye verdiğiniz iksiri çıkarıyor. Madenci kartını kullanırken nereye koyacağınıza dikkat etmelisiniz. İksir toplayıcıyı yıkmak için ana kuleye yakın koyarsanız.

Ana kuleyi uyandırırsınız ve bu sizin işinizi zorlaştırır. İksir toplayıcıya madenciyi attığınızda arkasına birim gönderebilirsiniz. Örnek olarak iksir toplayıcıya attınız ve arkasına minyonlar gönderdiniz.Karşı taraf buna ok ile karşılık verdi ve elinde başka bir büyü yok. Sizde bunu bildiğiniz için goblin veya başka bir birimi gönderebilirsiniz.

Karşı taraf bunu karşılayamaz ve goblinlerin önüne tank gönderirseniz. Kuleyi direk olarak o tankla beraber alır gelirler buna emin olabilirsiniz. Zaten bu desteleri çoğu kişi görür ve başarılı oldukları da ortada. Bu şekilde madenciyle beraber kombo yaptığınızda yüksek kupalara çıkabilirsiniz. Birde karşının destesini okuyabiliyorsanız yani anlıya biliyorsanız.

Bundan sonra sizin oyunculuğunuz konuşacaktır ve kupanız yükselecektir. Kısacası madenci kartı birim kartları ile kullanıldığında işinizi görür, iksir toplayıcı gibi kartları yıkmak için bir birdir. Bunun için çoğu kişi tarafından tercih edilir ve kullanılır. Ayrıca prenses kartının da direk olarak anti bir karttır.

Bunun sayesinde prenses kartının kullanımı çok azalmıştır. Bu şekilde Clash Royale’deki kartları sizler için inceliyoruz.

Etiket(ler):