Clash Royale Oduncu Nasıl Kullanılır?

Bugün ki yazımızda size oduncu nasıl kullanılır bunu anlatacağız. Öncelikle kart 4 iksirlik bir efsanevi karttır. Kartın en büyük özelliği ise öldüğünde öfke bırakmasıdır.

Öfke 2 iksirlik bir destansı karttır. Fazla kullanılmasa kullanıldığı size bir çok artısı olacaktır. Bu artılar ne diyecek olursanız hareket ve saldırı hızıdır. Hareket ve saldırı hızını şuan % 35 olarak arttırmaktadır.

Bu yüzden dolayı hem 2 iksirlik bir kartın verdiği özelliği verdiği için. Hemde oduncu kartının saldırı hızı ve damagesi olduğu için. Kullanmayı bildiğinizde size bir çok artısı olacaktır. Kart kullanırken çoklu birimlerin olması sizin için avantajdır. Çünkü eğer oduncu öldüğünde öfkesini çoklu birimlere denk getirirseniz. Bu birimler karşı tarafın askerlerini veya kulesini temizleyecektir. Bu şekilde oduncu kartının öfkesini kullanabilirsiniz.

Önüne bir tank kartı koyarak yani dev veya şövalye gibi. Kartın ölmemesini sağlarsanız da kısa sürede saldırıp öldürmeye başlayacaktır. Kart gerçekten saldırı hızı ve damagesi yüksek bir karttır. Zaten efsanevi olmayı hak eden bir kaç karttan bir tanesi de oduncudur. Karşı tarafın iksiri bittiğine emin olduğunuzda atarsanız. Sıra sürede karşının kulesine ulaşacaktır ve hızlı hızlı vuracaktır. Zaten çok hızlı olan nadir kartlardan biride oduncu karttır. Kartı kullanırken kartın destesinde iksir toplayıcı bulundurabilirsiniz.

Neden diyecek olursanız kartın arkasına çoklu birim atmak için. Tabi ki bunu karşınızdakinin destesine göre yaparsanız ancak. Zamanını tutturursanız karşı çaresiz kalacaktır. Peki kartı nasıl kombolarda kullanırsınız bunu size söyleyelim. Örnek verdiğimiz gibi dev veya şövalye arkasına atabilirsiniz. Oduncunun arkasınada mega minyon, silahşör vb. kartlar atarsanız. Öfkeside arkasındaki kartlara denk gelirse kuleyi anlık olarak alırsınız.

Önden dev arkasından oduncu onun arkasındanda mega minyon + silahşör olduğunu düşününsene. Tabiki bu iksir toplayıcıyla olur ama savaştığınız kişi buna karşılık veremez. Tabi elinde o an roket veya benzeri anti kartlar bulunmuyor ise. Kartı bu çok destede kullanabilirsiniz ve kullanmanızı da tavsiye ederim. Çünkü öfke kartı kimse tarafından tercih edilmese de oyundaki en iyi kartlardandır.

Neden diyecek olursanız mantıklı kullanan kişilerin kuleyi saniyelerle aldığını çok gördüm. Ayrıca oduncu kartı kullandığınız öfke kartına da 2 iksir vermeden kullanmış olacaksınız. Yani bazen sırf öfkesini bile kullansanız size savaş kazandırabilir. Mesela dev arkasına hemen oduncu atarak onun arkasına 3 silahşör koyarak.

4000 kupada karşımdaki kişinin seviyeleri benden yüksek olsa da yene biliyordum. Oduncu devin arkasından askerle veya kuleye saldırıyordu Dev öldükten sonra oduncu kartı ölse de silahşörler ortalığı temizliyordu. Bu yüzden dolayı bu kartı sevdiğim için biraz övüyor olabilirim. Ancak kullanmanızı size ısrarla tavsiye ederim tabiki çıkarsa. Bu şekilde Clash Royale’daki tüm kartlarınız sizlerle inceleceğiz bizi takip edin.

Etiket(ler):