Clash Royale Prens Nasıl Kullanılır?

Clash Royale oyununda çok tercih edilen bir karttır. Ancak oyunda sürekli dengeleriyle oynandığından dolayı, destede bu kartı sürekli olarak bulunduramıyoruz.

Bir yükselip bir azaldığı için sürekli olmuyor. Tabiî kide seviyesi yüksek veya full olanlar için önemli değil. Çünkü yükseldiğinde alıp azaldığından çıkarabilirler. Şimdide kartın hakkında sizlere detaylı bilgi verelim. Öncelikle kart saldırı kartıdır ve savunmada nadir olarak kullanılır. Savunmada zaten karşıdakilerin kartını öldürmesi için kullanabilirsiniz. Bu kartın oynamasını gerçekten bilmeniz gerekiyor çünkü çok farklı bir kart.

Öncelikle kart 5 iksirlik bir destansı karttır. Genel olarak herkes birazda kullanmıştır çünkü ilk arenalarda falan çıkmaya başlar. Hatta ilk oyuna başladığınızda prensin çıkması sizin için bir şanstır. Kartın oynamasını bilirseniz gerçekten etkili olur. Kart normal vurması ile şarjlanıp vurması aranızda büyük bir fark vardır.

Örnek verecek olursak mesela karşıdakinin askerlerini temizlemeyi istiyorsanız. Şarjlana bileceğiz yani koşa bileceği yere koymanız gerekiyor. Direk olarak askerin önüne atmanız doğru bir hamle değildir. Ancak bununda tabi ki yeri zamanı var kulenize bir pekka yaklaşıyorsa.

Can az ise geriden atmak istemezsiniz ve direk bir tane vurup öldürmesini istersiniz. Bu şekilde savunmada kullanabilirsiniz ve size etkili bir kart olur. 5 iksir olmasını herkez tarafından tartışıldığı söyleniyor ve birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Güncellemeyle 4 iksir olacak diye söylentiler olsa da açıkçası sanmıyoruz. Çünkü zaten çok kişi tarafından kullanılan kartı 4 iksir yapıp birçok kişiye açmazlar. Peki, kartı saldırıda nasıl kullanabilirsiniz bunu size söyleyelim. Bu kartın birçok kullanma şekli ve destesi bulunuyor.

Prens ve kara prens mesela bilinen bir kombo şeklidir ve kullanılır. Amacının da ne olduğunu söyleyecek olursak prensin kuleye ulaşmasını sağlamak. Çünkü prens kartının karşısına goblin veya iskelet attığınızda çaresiz kalıyor. Kara prens kartı alan hasarı vurduğu için beraber daha etkili oluyorlar. Tabi size böyle bahsediyoruz ama ya havandan bir birim atılırsa. Havadan birimleri engellemek için elinizde bir kart olması lazım. Çünkü kimse 5 iksirlik bir kartı direk olarak yem etmek istemez.

Kara prens ile kombo yapıldığını ve zaman, zaman başarılı olunduğunu söyledik. Diğer kombo ise dev arkası prens kombusu bu nasıl oluyor onu anlatalım. Dev atıyorsunuz ve arkasına prens kartını ve bir adet hava saldırısı olan kart koyuyorsunuz. Örnek verecek olursa dev, prens, mega minyon ve silahşör vb. kartlar. Zaten bu kombo bir zamanlar yanında zehir konulduğunda çok tutmuştur, bir sonraki güncelleme gelene kadar herkes bu desteyi kullanılır oldu. Kart bu şekilde birçok komboda kullanılan bir kart ve güzel kart. Size tavsiyemiz kartın kullanırken şarjlaşmasını göz önünde bulundurmak.

Neredeyse iki katını vuruyor buda çok önemli bir etken. Zaten prens güçlü damagesi olan bir kart ve iki katını siz düşünün. Bu şekilde tüm Clash Royale kart incelemelerini sizlerle paylaşacağız, yazılarımızı takip edebilir Clash Royale daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Etiket(ler):