Clash Royale Silahşör Nasıl Kullanılır?

Silahşör kartı oyunda en fazla gördüğünüz kartlardan biridir. Aslında mega minyon gelmeden önce daha fazla kullanıyordu. Mega minyon gelince destelerde silahşörün yerine almaya başladı. Fazla talep gören kartlardan birisi.

Kart 4 iksirlik bir ender karttır, 2 çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi normal silahşör yani 1 tane diğeri ise 3 silahşör. 3 silahşör kartının kullanımı ve detaylarını başka bir yazımızda söyleyeceğiz. Şimdi size silahşör kartını hangi destelerde nasıl kullanırsınız bunu anlatacağız.

Öncelikle kart hem havadaki hemde yerdeki kartlara saldırmaktadır. Bunun için kullanımı yangındır ve ayrıca savunmada ve saldırıda size yardımcı olur. Kartın canı ve vurduğu hasar 4 iksirlik kartlara göre iyidir. Ancak her kartta olduğu gibi silahşör kartında da oynamasını bilmeniz gerekiyor. Kartı savunma olarak kullanacaksanız kulenin arkasına atmalısınız. Çünkü silahşör kartının bu şekilde ölmemesini sağlayabilirsiniz. Yani kulenin arkasına atarak karşıdan gelen birim kuleye vurması sizin faydanıza.

Nasıl mı kulenin arkasından düşmanın kartlarını kısa sürede yok edecektir. Daha sonra kartınızın canı dolu olunca önüne bir kart koyarak. Saldırıya geçebilirsiniz örnek verecek olursak düşmanınız minyon sürüsü gönderdi. Kulenin yanına gelene kadar zaten yaklaşık 2 tane minyon ölmektedir.

Silahşör kartını kulenin arkasına atarsanız. Kuleye vurmadan direk olarak minyonlarını öldürmüş olursunuz, silahşörün canı dolu olur önüne dev veya golem gibi kart koyarak. Savunma için attığınız kart ile saldıraya geçebilirsiniz ve size avantaj olur. O yüzden dolayı silahşör kartı herkes tarafından tercih edilmektedir. Kart ile savunma yaparken savunduktan sonra saldırıya geçebilirsiniz. Bildiğiniz üzere hem güncelleme veya dengelemeden sonra bir deste popüler olur. Ve neredeyse bu destelerinin yarısından çoğunda silahşör kartı bulunmaktadır.

Ayrıca kartı oyun içerisinde tv royale açtığınızda en çok gördüklerinizdendir. Kartı nasıl destelerde kullanabilirsiniz şimdide bunun hakkında bilgi verelim. Öncelikle bu kart neredeyse tüm destelere uygundur ve kullanılabilir. Desteye örnek verecek olursak mesela dev, prens, silahşör kombosunu kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere zehirin ve bu destede bulunan diğer kartların özelliği düşürülmeden önce. Her yerde bu desteyi veya bu destede bulunan kartlardan 1 kaçının değiştiğini görüyordunuz. Oyunda Supercell hiçbir zaman bir kartın bütün destelerde bulunmasını istemez. Bunun için size şunun söyleyebiliriz ki hiçbir kart diğerinden güçlü değildir. Ama şunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor kartın kullanımı işe yarar mı? İşte bu kartta bu soruyu cevaplayacak olursak silahşörü kullanmayı bilirseniz.

Hem işinizi görür hemde az iksir maliyetiyle karşının çok iksir verdiği kartları öldürebilirsiniz. Kartın vuruş damageleri güçlüdür ve bu yüzden kısa sürede birimleri yok eder. Zaten seviyesi yüksek olursa goblin, minyon, iskelet gibi birimlere tek atıyor.

Kullanabileceğiniz destelere örnek vermeye devam edecek olursak da şunu söyleyebiliriz. Kartı tüm destelerde kullanabilirsiniz size tek tek örnek verecek olursak yazı bitmez. Ancak kullanırken önünde tank olmasına veya kendinden yüksek canlı kart olmasına dikkat edin.

Güzel karttır ancak tek başına gönderildiğinde size bir kuleyi alıp gelmez. O yüzden dolayı oynarken yardımcı kart görevi görmektedir. Bu kartımızla ilgili yazımız bu kadar bir sonraki kartlarını da takip edebilirsiniz.

Etiket(ler):