Contra NES Nostalji Atari Salonu Oyunu İndir

Contra nostalji atari salonlarından en fazla oynanan 1990 yıllarında oyunu 1990 yılında atari oyunları oyunu oynayanlar zaten resimde direk oyunu hatırlayacaklardır.

Bilmeyenler için de Contra bir ilerlemeli savaş oyunu oyunda sürekli olarak ilerleyerek düşman ateşlerini mahzur kalmadan bölüm salonu kadar başarılı bir şekilde gitmeli ve diğer seviyeye geçmelisiniz. Bu şekilde seviye, seviye oyunu oynuyorsunuz.

Contra NES Nostalji Atari Salonu Oyunu İndir

Oyunu oynayabilmeniz için önceden bilgisayarınızda Nes uzantıları çalıştıran bir programa ihtiyacınız var. Bu oyunu site de bulunan Nestopia emülatörü çalıştırmaktadır eğer sisteminizde kurulu değilse bilgisayarınıza kurunuz.

İndirmiş olduğunuz arşiv dosyasını açarak klasör içerisinde bulunan Contra.nes adlı dosyayı Nestopia emülatörü içerisinde Roms klasörünün içerisine yapıştırınız.

Contra NES Çalıştırma

Nestopia emulator açarak gelen pencereden File – Open menülerini tıklayarak önceden kopyalamış olduğunuz Roms dizinde Contra.nes adlı dosyayı direk olarak çalıştırınız. Bu şekilde oyun açılacaktır. Ekranı menüden büyüteceğiz gibi ALT+ENTER tuş kombinasyonunu kullanarak büyütebilirsiniz.

Oyunu iki kişi veya tek kişi oynayabiliyorsunuz tek kişilik oyunda tek mücadele ederken iki kişilik oyunda ise aynı yerde iki kişi birden mücadele etmeniz mümkün. İki kişi birden klavye ile oynayabilmektedir.

Klavye tuşlarını isterseniz Nestopia emulator menü alanında bulunan Options ve İntro alanına giderek klavye tuş ayarlarını daha rahat oynayabileceğiniz gibi iki kişilik ayarlayabilir joystick veya oyun kumandanız varsa ayarlamaları onlar için de yapabilmeniz mümkün.

Oyun Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler):

Yorum Yazın

Üyeliksiz direk yorum yazabilir, oyun konusu hakkında moderatörlere soru sorabilirsiniz. Site moderatörleri sorunuzu gün içinde cevaplayacaktır.