Dışarda Körebe Nasıl Oynanır?

Yorum Yazın

Bu sefer sizlere bilgisayar ile akalası olmayan kız ve erkek çocukları istediğini kadar arkadaşı ile oynayacağı bir oyun olan Körebe oyunun nasıl oynayacağınızı anlatmak istiyorum.

Her zaman bilgisayarda oyun oynayacağız diye bir şey yok arkadaşlar aslında oyun olarak bilgisayara bağlı kalmak gerçekten hoş değil hem gelişimiz için hem de arkadaş yapımızın gelişimi için her zaman bilgisayar oyununu kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Tabi ki bilgisayarda da oyun oynayacağınız fakat dışarıda oyunda oynamamız lazım ve arkadaşlar ile paylaşımda bulunmak. Şimdi körebe oyunu nasıl oynanır oyun anlatayım.

Körebe oyununda bir kişi duvara yüzünü döner ve sesli herkesin duyacağı şekilde 10’a kadar sayar. Bu sırada diğer oyuncuları saklanır ve körebe on diyince gözünü açarak saklanan arkadaşlarını bulmaya çalışır. Arkadaşını nerden saklandığını gördüğü anda hem körebe hem de arkadaşı körebenin yüzünü döndüğü yere doğru koşarlar ve ilk elini buran oyunu kazanır.

Körebe arkadaşlarını bulmak için etrafta gezmeli ama bölgesini çok fazla terk etmemesi gerekir. Bölgesini terk ettiğinde ise arkadaşı görmez ve arkadaşı elini ilk duvara vurursa körebe yeniden yenilir ve tekrardan oyun başlar.

Oyun bu şekilde arkadaşlar bu oyunda amaç 10 saniye içinde saklanmak ve körebenin arkadaşlarını bulması ya da saklanan kişilerin körebeden önce gelerek oyunu alanına giriş yapmasına dayalı zevkli bir oyundur. Körebe oyunu başta da dediğimiz gibi hem erkek hem kız çocukları tarafından oynanabilir. Okullarda ise en çok oynanan oyunlar arasındadır.

Konu Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.