Dışarda Uzun Eşek Nasıl Oynanır?

Yorum Yazın

Evet, arkadaşlar dışarıda uzun eşek nasıl oynanır? Bu konu hakkında bilgi vermelim. Uzun eşek erkek oyunudur.

Kızlar oynayabilir mi? Aslında oynayabilir fakat güç oyunu bir de eğilmeli oyun olduğundan kızlar için uygun olmaya bilir? Ben kızım oynayabilir miyim? Soran olursa oyunun okuyarak size uygun olduğunu düşüyorsanız neden olması sizde tabiî ki oynayabilirsiniz. Oyun oynamak kızlı erkekli herkesin hakkıdır!

Oyunun oynamasına gelelim. Oyun çok oyunculu bir oyundur. Oyunda en az 4 kişilik 2 grup halinde oynayabilir ya da daha fazla oynayabilirsiniz. Oyunda kişiler tam yarıya bölünür diyelim 4 bir taraf 4 de diğer taraf. Bir kişide tarafsız olacak şekilde “Ebe” olur.

Ebe duvara yaslanır ve bir oyuncu ebenin bacaklarının arasında eğilir diğer oyuncularda eğilen diğer oyuncular üzerinde eğilir. Bu şekilde eğildikten sonra diğer grup sırası ile eğilenlerin üstüne atlar.

Atladıkların üstünde düşmemesi gereklidir. Eğer oyuncunun birisi düşerse yenilir ve yenilen grup eğilerek yenen grup üstüne atlar. Hiç bir oyuncu düşmeden atlarsa en başta ki oyuncu elini kılıç düz ek kılıç topuz yumruk ise topuz yaparak sorar.

Eğilen oyuncular yaptığı hareketi bilirse yenerler bilmezseler yenilirler ve tekrar eğilerek oyun bu şekilde ilerler. Oyun sırasında eğer eğilen kişiler güce dayanamayarak kılıç mı topuz mu sorusu sorulmadan devrilirse direk yenilirmiş sayılırlar ve tekrar eğilirler. Evet, arkadaşlar oyunun konusu bu şekilde dışarıda zevkle oynayacağınız hoş bir oyundur uzun eşek oyunu.

Konu Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.