Dota 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri

Dota 2 oyunu Steam en popüler ücretsiz oyunudur. Dota 2 oyunu çok oyunculu moda ve strateji oyunudur.

Oyun şu anda ülkemizde 3 milyon üzerinde indirme ve oynama gerçekleşti. Tabi oyunun bu kadar tutulmasının en önemli özelliklerden birisi tamamen ücretsiz olması ve grafik ve ses kalitesi olarak başarılı bir oyun çıkarılmasından kaynaklanmaktadır.

Dota 2 her bilgisayarda ne yazık ki çalışmamaktadır. Bilgisayarınızın gücünüzün minimum olarak;


İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri
İşlemci: Dual core from Intel veya AMD at 2.8 GHz
Bellek: 4 GB RAM ve üzeri
Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
DirectX: Sürüm 9.0c
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 15 GB kullanılabilir hafıza
Ses Kartı: DirectX Compatible uyumlu


Olması gerekmektedir. Burada verilen özellikler minimum yani en düşük olması gereken özelliklerdir. Bunun üzeri tüm bilgisayarda oyunun rahatlıkla oynayabilirsiniz. İşletim sistemi ise Windows 7 ve üzeri olan Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 olması şartı var. Bellek hızınızda 4 GB ve üzeri olması şartı var 4 GB üzeri olan 8 GB ya da 16 üzeri olursa sorunsuz bir şekilde oyunu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Ekran kartı fazla bir gereksim istenmiyor standart bir ekran kartında oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Netice olarak arkadaşlar Dota 2 oyununu oynamanız için çok, çok hızlı bir bilgisayarınızın olmasına da gerek yok. Bilgisayarınız çok eski olmaması ve verdiğimiz minimum gereksinimleri karşıladığı müddetçe rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Bu gereksim bilgilerinden sonra oyunu bilgisayarınıza ücretsiz olarak kurmak için site içerisinde resimli olarak anlatıma yer verdik. “Dota 2 Steam Oynaması Ücretsiz Oyun İndir” sayfasına giderek oyunu bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

Konu hakkında sende yorum yapmak ister misin? Diğer arkadaşların yorumunu okur, sana cevap yazabilir.