[Eleştiri] – Oyun Youtuberların Oyun Yerine Başka Video Çekmesi

Arkadaşlar size birçok kez denk geldiğim ve rahatsız olduğum bir konu hakkında yazı yazmak istedim. Oyun konum ise Youtube üzerinden oyun videosu çeken kanal sahiplerinin oyun videosu yerine başka video çekmeleri.

İsim vermek istemiyorum ama genelde neredeyse bunu çoğu kanal sahibi yapıyor. Bildiğiniz oyun kanalı olan kanallarında oyun ile alakalı olmayan gülmeme change, ağlamama change, pazara gittim şunu aldım, arkadaşıma şaka yaptım vs. vs. gibi oyun ile alakalı olmayan video çekmektedirler.

Ve bu konu hakkında size başta da söylediğim gibi rahatsızlığımı eleştirimi yazmak istediğim. Oyun kanalı olan bir kanal sahibi oyun ile alakalı video çekmelidir. Sırf ziyaretçi gelecek daha fazla abone olsun denilerek oyun video hariç o an gündemde ne var ise o videoyu çekmeleri çok rahatsız edici.

Düşünün bir manava gidiyorsunuz ve adam size et satıyor ne kadar garip değil mi? İşte oyun kanalında da oyun yerine oyun ile alakası olmayan video konulduğunda aynı bu örneğe benziyor. Ben senin kanalına oyun arıyorum arkadaş sen neden bana oyun ile alakalı olmayan videoları sunuyorsun. Ben bu tür kanalları takip ediyorsam da artık amacından çıktıkları için takip etmeyi bırakıyorum duyurulur!

Başka bir örnek verecek olursam ben size oyun yerine pasta tarifi, el iş örgü örneği, yemek nasıl yapılır bilgisi sunsam ne kadar komik olur değil mi? İşte bu sebeple oyun kanalın varsa oyun çek bize oyun harici video çekip koyma daha iyi olacaktır.

Etiket(ler):