Empires and Allies Oyunu İnceleme

Empires and Allies ilk olarak Facebook üzerinden oynanan sanal bir strateji oyunu olarak hizmet vermekteydi.

Facebook oyun sektörünün bitmesi ile oyuncuların bilgisayar başından kalkmamızı ve mobil olarak oyun oynamanın kolaylıklarını yarattı. Bununla da kalmayıp bir çok oyun firmasının Facebook üzerinden desteklenen oyunlarını bağlantısını çekerek mobil işletim sistemlerine isim değişikliği, büyük güncellemeler ile geçmeye karar verdi.

Empires and Allies ile konuşmak gerekirse, Zynga tarafından üretilen ve geliştirilen şirket tarafından kurulan ilk mobil stratejik oyundur. Bununla da kalmayıp oyun bir ilki gerçekleştirerek çıktığı anda tam 12 farklı dil ile hizmet vererek daha öncesinde görülmeyen bir indirmeye sahip oldu. Oyun içerisinde satın almaların mümkün olduğu oyunda ekstra altın, ekstra diğer hizmet almanız mümkün ve de indirmenin ücretsiz olduğu gibi oyunda birden fazla hesap ile oyuna giriş yapabilirsiniz.

Oyun strateji oyunu olduğunu dile getirmiştik ama oyun tasarımı gereği bir çok mobil strateji oyunun aksine farklı olduğunu söyleyebilirim. İlk olarak oyunda bulunan hava kuvvetleri ile saldırı yapmak bir harika olduğu gibi bu saldırılar sırasında bir çok heyecanlı ve keyifli anlara denk geleceğinize emin olabilirsiniz.

Oyunda şehir merkezimizi ve altın madenlerimizi diğer sömürgeci devletlerden korumak en önemli savaş stratejimizdir. Devlet binamızın çökmesi halinde otomatik olarak savaşı kaybettiğimizi ve bütün köyümüzün bir puan düşüşüne sebep olacağını unutmayın.

Ayrıca kışla tarafından üretilen ve yetiştirilen askerler ile bir köye yapacağınız saldırıda üstün başarı elde etmeniz gerekmektedir. Askerlerinizi ekstra olarak güçlendirmeniz durumunda daha kuvvetli ve daha hızlı olacaklarını unutmayın.

Etiket(ler):