En Çok Oynanan 5 MS-DOS Oyunları

Oyun Konusunu Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika, 33 saniye

Yorum Yazın

Bu yazımda size eski MS-DOS işletim sisteminde en çok oynanan 5 popüler oyun adı ve oyun özeliklerini size vereceğim. Birinci oyunumuz Volfied’den oyun listeme başlayayım.

MS-Dos Oyunları 1. Popüler Oyun Volfied

MS-Dos Oyunları 1. Popüler Oyun Volfied

Volfied eski DOS oyunları arasında en fazla oynana DOS oyunlarından birisidir. Oyun ilk olarak 1989 senesinde yayınlandı. Volfied oyunda amacınızın bulunduğunu seviyede ki yeri parçalar halinde alarak içerisinde yer alan solucanlara parça alma sırasında çarpmadan direk tekrar kenarlara ulaşmak bu şekilde yüzde 90 kadar yer aldığınızda bir sonraki seviyeye geçiyor ve o seviye için de aynı şekilde oyunu oynuyorsunuz.

Oyun içerisinde size kareleri açarsanız artı özellik çıkacaktır. Hızlı gitme ya da kare içerisinde ki canavarları durdurma gibi…

Volfied İndir


MS- DOS Oyunları 2. Popüler Oyun Doom

MS-Dos Oyunları 2. Popüler Oyun Doom

Doom oyunu eski tarz 3 boyutlu silah oyunudur. Oyun eski zamanların 3 boyutlu en popüler oyunlarından birisiydi. Tabi DOS işletim sisteminde şimdiki teknoloji o zamanda olmadığından o zamanları en iyi 3 boyutludur. Oyunda siz karşınıza çıkan düşmanlara ateş ederek yok etmeli ve bulunduğunuz yerde bulunan kapıları açarak oyun sonuna ulaşmalısınız.

Doom İndir


MS- DOS Oyunları 3. Popüler Oyun Alaaddin

MS-Dos Oyunları 3. Popüler Oyun Alaaddin

Alaaddin popüler oyunumuz Alaaddin, Alaaddin çizgi filmini bilgisayar versiyonu olan bu oyun ilk olarak 1994 senesinde DOS oyunu olarak piyasa sürüldü. Oyunda karşınıza çıkan engelleri aşmalı ve düşmanları etkisiz hale getirmelisiniz. Alaaddin oyunu popülerliğini o zamanın meşhur çizgi filmi olması oyunda ilgili artırmıştır.

Alaaddin İndir


MS-Dos Oyunları 4. Popüler Oyun Prince of Persia

MS-Dos Oyunları 4. Popüler Oyun Prince of Persia

4 popüler oyunumuz Prince of Persia Bu oyunda siz bir prensesi canlandırıyorsunuz. Prensesinizi kötü kişilerin elinden kurtarmak için oyun başlayacaksınız. Oyunda amacınızın düşmanların kendileri ya da hareketlerine çarpmadan seviyeyi başarılı bir şekilde bitirmektir.

Her geçtiğiniz seviyeden sonra bir sonra ki seviyeye geçer ve en son seviyede prensesi kurtarırsınız.

Prince of Persia İndir


MS-Dos Oyunları 5. Popüler Oyun Bomberman

MS-Dos Oyunları 5. Popüler Oyun Bomberman

Son popüler oyunumuz Bomberman bu oyunda Ms-Dos oyunları arasında en fazla oynanan oyunlar arasındadır. Oyunda bulunduğunuz seviyede ki duvarları bomba atarak patlatmaya ve diğer düşmanlara çarpmamayı amaçlıyorsunuz. Bu şekilde oyun seviye, seviye devam ediyor. Yıktığınız bazı duvarlarda size özel bonus özellikler verilebiliyor, mesela ateş mesafenizi fazlalaştırma, daha fazla bomba atabilme ya da daha hızlı gitme gibi bu bonusları kullanarak oyun seviyesini daha hızlı geçebiliyorsunuz.

Bomberman İndir

Konu Kategorisi: Diğer Konular

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.