FIFA Mobile İncelemesi

Yorum Yazın

Günümüzde de herkes tarafından FIFA ismi ile bilinen şirket aslında Electronic Arts’ın bir koludur. Senelerdir hizmet veren FIFA 1993 yılında FIFA ismi ile futbol oyunu çıkartması ile birlikte oyun sektörüne giriş yaptı. İlk yıllarda çıkan oyun, tanınmaya başlansa da her yıl yeni bir oyun çıkartması ile oyuncuların ilgisini çekmeye devam etti.

Daha öncesinde 1980’li yıllarda çıkardığı futbol oyunları da oyuncuların ilgisini çektiği gibi günümüzde hala büyüklerimiz tarafından dile getirildiğini duymuşluğum vardır. Günümüzde hala oyunu çıkan FIFA şuan da 2018 için çalışmalarını sürdürdüğünü bir yazısında paylaştığını bizler de gördük.

Aynı zamanda gelecekte de bu işi daha da ilerleteceğini ve daha üst sıralarda yer alacağını düşünüyoruz. FIFA bilgisayar oyunları ile sınırlı kalmayıp mobil platformlarda da hizmet vermeye devam etmiştir.

FIFA MOBİLE futbol kategorisinde mobil oyunlar arasında hizmet veren en kaliteli oyun olduğunu değerlendirdiğimizi söyleyebiliriz. Çünkü birçok futbol oyunun aksine hem kurgusu hem oyun tasarımı hem de birçok farklı özelliği ile dikkat çeken ve başarılı dedirtecek bir oyun olduğunu düşünmekteyiz.

Oyunda gördüğümüz her şey son derece başarılı bir şekilde tasarlandığı gibi alanında uzman kadrosu ile sürekli yeni güncellemeler geldiği görünmekte. Oyunu oynayabilmek için sol eliniz ile karakterinizi hareket ettiriyor ve sağ eliniz ile oyuncuya hareket, pas ve şut gibi birçok özelliği yönlendirebiliyorsunuz. Aynı zamanda kullanıcılar ile karşılıklı olarak oynayabileceğiniz gibi birçok görev de oyunu daha keyifli bir hal aldırıyor. Bununla da kalmayıp kendi takımını kurabilir ve oyuncu satın alabilir, satabilirsiniz.

Konu Kategorisi: İncelemeler Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.