Gens Emülatör İndir

Gens emülatörü nostalji tarz atari salonlarını oynayabileceğiniz kurulumu ve kullanımı basit ama oyun listesi çok az olan emülatör programıdır. Gens emülatör ile çalışan sadece bir kaç oyun bulunmaktadır.

En fazla oynanan oyunu ise Sonic oyunudur. Bu oyun dışında ki diğer oyunlar çok vasat oynaya bile değmez diyebilirim. Bu emülatörü size sunmakta ki amacımız farklı bir emülatör tanıtmaktır veya ilerleyen günlerde kendisini geliştirirse arşivinizde yer verebilirsiniz. Pek kendilerini geliştireceklerini düşünmüyorum yaklaşık 4 5 yıldır sürekli aynı oyunlar hiç bir değişlik yok!

Gens Emülatör İndir

Emülatörü bilgisayarınıza indirdiğinizde indirmiş olduğunuz wgens211.zip dosyasını Winzip ile bilgisayarınızın istediğiniz yerinde açınız. Klasör içerisinde tek bir exe çalıştırma dosyasını göreceksiniz gens exe dosyası bu dosyayı çalıştırınız.

Önceden elinizde olan ve Gens emülatör için uyumlu olan rom dosyasını rom klasörü oluşturamadan direk olarak içerisine atınız.

Programın çalıştırılmasına giderek File ve OPEN Rom sekmesine tıklayarak gens klasörünün içerisine atmış olduğunuz rom dosyasını göstererek açmasını sağlayınız. Bu şekilde oyun çalışacaktır. Diğer emülatör programları gibi bun içinde oyun roms dosyalarını arşivden açmıyorsunuz ve kök dizine atarak yerini gösteriyorsunuz. Oyunları çalıştırmak bu kadar basit olacaktır.

Gens emülatör menülerinden ekran kartı, tam ekran ve diğer boyutlar ile oynama, ses ayarlamaları, oyun kayıt ve kayıt edilen oyunları istediğiniz yerden tekrar oynama gibi özellikleri emülatör içerisinde kullanabilirsiniz. Ayrıca emülatör menüsünde nasıl kullanacağınıza dair geniş yardım sekmesi bulunmakta fakat yabancı dil olarak okuyabiliyorsunuz.