Kartwars.io Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

Kartwars.io seçtiğini arabayı yöneterek altın toplamalı ve rakiplerini ateşinizle yok ederek topladıkları altınları onlardan almayı amaçlıyorsunuz.

Oyun başlangıcında 7 adet arabalardan birisini seçebiliyorsunuz. Araba seçimi yaparken oyuna başlamadan önce ekranın sol tarafında bulunan “Select Your Kart” seçine tıklayarak istediğiniz arabayı seçebiliyorsunuz.

Kartwars.io Araba Modelleri

Oyunda etrafta bulunan altınları toplayarak rakiplerinize ateş ederek yok etmeli ve rakiplerinizin ateşlerinden kaçmanız gerekiyor rakibinizin ateş ettiğinde eğer size çarparsa yenilir ve sizde bulunan altınları dağılarak diğerleri tarafından toplanır.

Ateşlerden kaçmalı olabildiğince fazla altın toplamalı ve rakipleri yok etmelisiniz. Altını en fazla toplayan ilk 10 giriyor. Eğer ilk onda birisi iseniz bilin ki rakiplerinden en fazla siz altın toplamışınızdır. Dikkatli olarak oyuna devam ediniz.

Oyunu Facebook ya da Google hesabınız ile giriş yaparak da oynaya biliyorsunuz. Giriş yaparak oynadığınızda her oyunda puanlarınız toplanır ve oynadıkça ekstra puan kazanırsınız.

Giriş yapmadan da oynayabilmeniz mümkün site açıldıktan sonra Nickname alanına ismisiniz girerek “Play as Guest” butonuna basarak oyuna başlayabilirsiniz.

Seçtiğiniz araba modellerin tümünde hız ve özellikler aynı sadece görünüm farkı var diğer tüm özellikleri aynı görünümü hoşunuza giden aradan istediğiniz seçerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Kartwars.io Oyun Kontrolü

Oyun kontrolü için hemen sitenin altında yer alan Klavye ya da Mouse seçerek kontrol edebilmeniz mümkün klavye tuşları yön tuşları ve D ve S tuşları. Oyunun hemen sol alt köşede “Full Screen” butonuna basarak bilgisayarınızda tam ekran oynayabilirsiniz.