Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir

Oyun Konusunu Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika, 20 saniye

Yorum Yazın (18 Yorum)

Evet, arkadaşlar size en basit kuruluma ve çalıştırma imkânına sahip diğerleri gibi karmaşık olmayan bir emülatör programını sunacağız.

Kawaks Türkçe dil destekli emülatör programıdır. Kawaks ile Neo Geo Rom, CPS1 Rom, ve CPS2 Rom oyunlarını oynayabilirsiniz. İlk olarak indirmeden ve basit kurulumundan bahsedelim.

Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir

Üst tarafta yer alan indirme linkini kullanarak kawaks.rar adlı dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. İndirmiş olduğunuz arşiv dosyasını Kawaks Emülatörü nerede çalıştırmak istiyorsanız oraya açınız. İstediğiniz yere açabilirsiniz ister c sürücünüze ister diğer sürücülerinize bunun hiç bir önemi yok.

Açma işlemini bitirdikten sonra Kawaks klasörüne giderek klasör içerisinde Kawaks.exe dosyasını çalıştırarak emülötürü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu emülatör tek başına oyunları çalıştırmaz sadece indirerek yüklediğiniz oyunları çalıştırmaktadır. Site içerisinde Kawaks Roms oyunları sizler için sunmaktayız. İstediğiniz oyunun indirerek Kawaks Emülatör içerisinde açabilirsiniz. Ayrıca oyunlar içinde nasıl oyunu açacağınızında bilgisi verilmektedir.

Kawaks Emülatör Türkçe olarak ayarlamanız için İngilizce menüde iken üst tarafta bulunan Misc ve language selection yani dil seçimi seçiniz listeli olarak diller yer alacaktır. Buradan da Türkçe dil seçimini seçtiğimizde tamamen Türkçe olacaktır.

Klavye ayarları içinde yine emülatör programı içerisinde Oyun menüsünden tuşları ayarlama alanına giderek istediğiniz oyuncu tuşlarını ayarlayabilirsiniz. Ayarlama yaptığınızda seçmiş olduğunuz tuşlar artık tüm oyunlar için geçerli olacak ayarladığınız tuşlara göre tüm oyunlarda kullanabileceksiniz.

Oyun büyütmek, ufaltmak veya tam ekran olarak oynamak isterseniz yine menüden Video kısmına girerek tüm video ayarlamaları yapabilir, Ses menüsünü kullanarak ses kontrolü sağlayabilirsiniz.

Kawaks (WinKawaks) Emülatör içerisine oyun nasıl eklenir sitede Kawaks Emülatör İçin Roms Klasörüne Rom Oyun Nasıl Yüklenir? Resimli Anlatım sayfasına giderek detaylı öğrenebilirsiniz.

Kawaks emülatörde oyunların resimlerini ayrıca indirmelisiniz. Bunun için Kawaks Emülatör ile Oyun Resimleri Görüntüleme sayfasına giderek resimleri indirebilir nasıl görüntüleyeceğinizi detaylarını sayfada bulabilirsiniz.
Kawaks emülatör için oyunları indirmek için Kawaks Roms sayfasına gidebilirsiniz. Burada tüm Kawaks emülatörün çalıştırdığı oyunlar bulunmaktadır.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 18 Yorum

 1. rıdvan Yanıtla

  link nerde? site b*** gibi link yok saçma sapan şeyler yamışsınız onun yerine sayfanın başına bir link koysaydınız.insanların işi kolay olsaydı

  • Moderatör YazarYanıtla

   Selamlar Rıdvan Bey sayfa başında link olsa insanların işini kolaylaştırsanız eleştirinizi biz önceden düşündük. Zaten sayfanın başında büyük indirme linki var!

   Sayfada bulunan linki üst resimde daha rahat görebileniz için hazırladık.

   Hemen sayfanın başında kocamanca “Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir” yazsını önceden düşünerek sayfaya yerleştirdik. Sayfada konu anlatımını silsek sadece daha da kocaman büs büyük hatta sadece sayfa büyüklüğünde Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir yazsak mı diye düşündük!

   O zamanda 2 saniye gibi bir sürede sayfada link adresi bulanlara konu hakkında bilgilendirmeden mahrum edeceğimizden, sizin de eleştirdiğiniz gibi sayfa başından büyükçe yazılı olduğundan gerek görmedik.

   Bu yorumdan sonra site genelinde genel bilgilendirmedir: Bu tür sayfayı incelemeden sadece eleştirmek veya kötülmek amacı ile yazılmış yorumlara kesinlikle izin verilmeyerek, yorum yazan kişinin ip adresi engellenecektir. Bu kararda ki amacımız; hizmet zevkimizi kırmamak, bu tür incelemeden yazılmış yorumlara cevap yazarak zaman harcamaktansa, harcanan zamanı site ziyaretçilere hizmet için kullanmanın doğru olacağını düşündüğümüzdendir. Sizler için 2017 yılından beri aktif olarak hizmetinizdeyiz.

  • doğu Yanıtla

   kardeş linki gene göremezsen göz doktorundan randevu al sana 5 – 6 derece kalın gözlük camları varya onlardan yazsınlar yakın gözlüğü ihtiyacın olabilir. Küçük yorum yazma alanını gördünde linki nasıl göremedin ya!

 2. alp Yanıtla

  hocam oyun calıstıramıyorum ındırdıgım rom dosyalarını okumuyor dosya bulunamadı dıyor ne yapmam gereklı dosyalar salt okunur onda da sıkıntı yok

  • Moderatör YazarYanıtla

   Alp Bey merhaba, Kawaks emülatör kullanımı en kolay emülatördür. Doğru klasör içerisine yüklediğinizde sorunsuz olarak çalışacaktır. Rom dosyaları salt okunur olmaması gereklidir. Siz muhtemelen orda sorun yaşıyorsanız. Salt okunur seçimini pasifleştirin.

   Kawaks emülatöründe nasıl roms klasörüne oyun yüklenir sitede Kawaks Emülatör İçin Roms Klasörüne Rom Oyun Nasıl Yüklenir? Resimli Anlatım sayfasında bulabilirsiniz.

   Anlatılan şekilde oyunun zipli rom dosyasını klasörün içerisine yükleyiniz, çalışacaktır. Anlamadığınız sormak istediğiniz bir yer olursa tekrar sorabilirsiniz.

  • Moderatör YazarYanıtla

   Alp Bey, Rom dosyası hangi sistemi kullanıyorsa program içerisinde roms klasörü içerisinde o klasöre atmalısınız. Neo Geo Rom, CPS1 Rom ve CPS2 hangi rom dosyası ise oyun adını söylerseniz hangi sistemi kullandığını buradan da yazabiliriz, oyun listesinin yanında da gözükmektedir.

 3. ZAZA Yanıtla

  merhaba winkawaksda video kayıt yaptık bu tamamda peki bu kayıtları youtubeye yada faceye falan atmak istesek bu video formatını nasıl dönüştürebiliriz?

  • Moderatör YazarYanıtla

   Söylemiş olduğunuz işlemin bu program ile alakası yok. Siz video dönüştürme programı kullanmanız gerekli. İnternet üzerinden ücretsiz video dönüştürme programı aratabilirsiniz. Video dönüştürmenin bu program ile hiçbir alakası yoktur!

 4. Salih TOMAK Yanıtla

  Selamlar…
  Ben Kawaks emülatörü yükledim ama oyunları çalıştıramadım yardımcı olur musunuz?Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • Moderatör Yanıtla

   Salih Bey, indirmiş olduğunuz klasör ve oyun klasörünün salt okunur olmaması gereklidir oyun yükleme klasörü ve oyun ekleme klasörünü kontrol ediniz. Genelde bundan dolayı oyunlar açılmıyor ya da çalıştırmaya çalışırken ne tür bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz detaylı yazarsanız beraber hallederiz.

   • Burak Yanıtla

    Merhaba Emulatoru yukluyorum fakat oyunları acamıyorum Salt sekmeside kaldırıldı ayrıca..

  • Moderatör Yanıtla

   Sağ olun Baki Bey, siteyi tercih ettiğiniz için bizde size teşekkür ederiz. Herhangi bir ihtiyacınız olursa lütfen yazın.