Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir

Evet, arkadaşlar size en basit kuruluma ve çalıştırma imkânına sahip diğerleri gibi karmaşık olmayan bir emülatör programını sunacağız.

Kawaks Türkçe dil destekli emülatör programıdır. Kawaks ile Neo Geo Rom, CPS1 Rom, ve CPS2 Rom oyunlarını oynayabilirsiniz. İlk olarak indirmeden ve basit kurulumundan bahsedelim.

Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir

Üst tarafta yer alan indirme linkini kullanarak kawaks.rar adlı dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. İndirmiş olduğunuz arşiv dosyasını Kawaks Emülatörü nerede çalıştırmak istiyorsanız oraya açınız. İstediğiniz yere açabilirsiniz ister c sürücünüze ister diğer sürücülerinize bunun hiç bir önemi yok.

Açma işlemini bitirdikten sonra Kawaks klasörüne giderek klasör içerisinde Kawaks.exe dosyasını çalıştırarak emülötürü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu emülatör tek başına oyunları çalıştırmaz sadece indirerek yüklediğiniz oyunları çalıştırmaktadır. Site içerisinde Kawaks Roms oyunları sizler için sunmaktayız. İstediğiniz oyunun indirerek Kawaks Emülatör içerisinde açabilirsiniz. Ayrıca oyunlar içinde nasıl oyunu açacağınızında bilgisi verilmektedir.

Kawaks Emülatör Türkçe olarak ayarlamanız için İngilizce menüde iken üst tarafta bulunan Misc ve language selection yani dil seçimi seçiniz listeli olarak diller yer alacaktır. Buradan da Türkçe dil seçimini seçtiğimizde tamamen Türkçe olacaktır.

Klavye ayarları içinde yine emülatör programı içerisinde Oyun menüsünden tuşları ayarlama alanına giderek istediğiniz oyuncu tuşlarını ayarlayabilirsiniz. Ayarlama yaptığınızda seçmiş olduğunuz tuşlar artık tüm oyunlar için geçerli olacak ayarladığınız tuşlara göre tüm oyunlarda kullanabileceksiniz.

Oyun büyütmek, ufaltmak veya tam ekran olarak oynamak isterseniz yine menüden Video kısmına girerek tüm video ayarlamaları yapabilir, Ses menüsünü kullanarak ses kontrolü sağlayabilirsiniz.

Kawaks (WinKawaks) Emülatör içerisine oyun nasıl eklenir sitede Kawaks Emülatör İçin Roms Klasörüne Rom Oyun Nasıl Yüklenir? Resimli Anlatım sayfasına giderek detaylı öğrenebilirsiniz.

Kawaks emülatörde oyunların resimlerini ayrıca indirmelisiniz. Bunun için Kawaks Emülatör ile Oyun Resimleri Görüntüleme sayfasına giderek resimleri indirebilir nasıl görüntüleyeceğinizi detaylarını sayfada bulabilirsiniz.
Kawaks emülatör için oyunları indirmek için Kawaks Roms sayfasına gidebilirsiniz. Burada tüm Kawaks emülatörün çalıştırdığı oyunlar bulunmaktadır.

Yorum Yazın

Üyeliksiz direk yorum yazabilir, oyun konusu hakkında moderatörlere soru sorabilirsiniz. Site moderatörleri sorunuzu gün içinde cevaplayacaktır.

29 Yorum

 1. Hasan Memiş 8 Mayıs 2021 Yanıtla

  On numara emülatör.

 2. Yasin Kocayiğit 3 Mayıs 2021 Yanıtla

  Merhabalar, Benim sorunum şu. Kavaksı indirdim romları attım. 100 küsür 🙂 hepsi çok güzel çalıştı. Aama kawaksı kapattım, 1-2 saat sonra bir daha açıp oynayayım dedim oda ne açılmıyor. Kawaks simgesine tıklıyorum çalıştır diyorum olmuyor, biraz önce sorunsuz çalışan şeyi bir daha açamadım. Yönetici ve uyumluluk modlarını denedim lütfen yardım edin.

 3. Ali Çöl 10 Mayıs 2020 Yanıtla

  Öncelikle teşekkürler. Sorunum USB kollar ile ilgili kollar sağlam oyunda kollar çalışmıyordu ama şimdi oldu. Oldu ama tuşların yerlerini ayarlıyorum tekmeler ve yumrukları ama olmuyor.

  • Moderatör Yazar 10 Mayıs 2020 Yanıtla

   Selam Ali Bey, iyi ramazanlar. Kawaks için üst tarafta oyun ve tuş ayarlar oyuncu 1 için ayarlayabiliyorsunuz. Oradan görebilirsiniz tuş ayarlama ayarlarına dikkatli bakın ayarlar oradadır.

 4. Cem Kanat 28 Nisan 2020 Yanıtla

  Merhabalar, emülatör sorunsuz çalışıyor. Bir kaç oyun da yükledim onlarda sorunsuz ama görüntü neden piksel halinde normalde böyle mi yoksa herhangi bir şey yapılması gerekiliyor mu?

  • Moderatör Yazar 29 Nisan 2020 Yanıtla

   Merhaba Cem Bey, iyi ramazanlar tam ekran olarak çalıştırınız. Tam ekranı klavyede ALT+Enter tuşu kullanarak açacaksınız. Tam ekran olduğundan görüntü de sorun olmaz.

 5. Onur Çetin 20 Nisan 2020 Yanıtla

  Ben rom dosyalarını birçok oyunu yani neogeo, cps1 ve cps2 klasörlerine oyunları yükledim. Listeden bulması zor oluyor yüklü olanları nasıl sadece liste olarak görebilirim? Yani listede tüm oyunları değil de sadece yüklü olan oyunları görmek istiyorum teşekkür ederim.

  • Moderatör Yazar 20 Nisan 2020 Yanıtla

   Selam Onur Bey, Kawask emülatörde rom klasörüne yüklediğiniz sadece oyunları listelemek için menüden Dosya ve Oyun Yükle.

   Çıkan oyun yükleme alanında burası önemli sağ tarafta “Only Available” seçerek “Rescan All” menüsünü dokunduğunuzda.

   Rom dosyalarını doğru klasöre yani neogeo, cps1 ve cps2 yüklediyseniz listede yüklü oynanabilen oyunları size gösterecektir.

 6. Yasin Gedik 20 Nisan 2020 Yanıtla

  Oyunları gamepad ile nasıl oynayabiliriz?

  • Moderatör Yazar 20 Nisan 2020 Yanıtla

   Selamlar Yasin Bey, Oyunun tuş ayarlarını Kawaks emütörü açtıktan sonra üst menüde Oyun ve Tuşları Ayarla alanından ayarlıyorsunuz.

   Önceden gamepad oyun kolunuz kurulu ve çalışır olması gereklidir.

 7. Selahattin Durmaz 5 Ekim 2019 Yanıtla

  Nnline oynanıyor mu?

  • Moderatör Yazar 6 Ekim 2019 Yanıtla

   Selam Selahattin Bey, online arkadaşlarınla beraber anlamından soruyorsan hayır tek bilgisayara karşı oynarsın, eğer sorun internet online (çevrimiçi) ise internet olmadan da oynayabilirsiniz. Sadece indirerek oyunun rom dosyasını yüklemen yeterlidir. İnternet bağlantısı olmadan oynanır, ama başka bir arkadaş ile karşı, karşıya oynanmaz.

  • Moderatör Yazar 20 Nisan 2020 Yanıtla

   Tekrar selamlar yorumlarda isminizi yazmanızı rica ederiz. Size hitap etmek ve ciddiyet için gerçek isim olması bizleri mutlu etmektedir. İsim yazmanız yeterli soyisim yazmasanızda olur.

 8. Burak Yıldıran 28 Şubat 2019 Yanıtla

  Hocam lütfen biriniz yardım edin?

  • Moderatör Yazar 2 Mart 2019 Yanıtla

   Burak Bey, sorunuzu alt tarafta cevapladık, işlemi yapınız sorun yaşarsanız tekrar yazınız.

 9. Alp Öztürk 7 Ocak 2019 Yanıtla

  Hocam oyun çalıştıramıyorum. İndirdiğim rom dosyalarını okumuyor dosya bulunamadı diyor. Ne yapmam gerekli dosyalar salt okunur onda da sıkıntı yok.

  • Moderatör Yazar 8 Ocak 2019 Yanıtla

   Alp Bey merhaba, Kawaks emülatör kullanımı en kolay emülatördür. Doğru klasör içerisine yüklediğinizde sorunsuz olarak çalışacaktır. Rom dosyaları salt okunur olmaması gereklidir. Siz muhtemelen orda sorun yaşıyorsanız. Salt okunur seçimini pasifleştirin.

   Kawaks emülatöründe nasıl roms klasörüne oyun yüklenir sitede Kawaks Emülatör İçin Roms Klasörüne Rom Oyun Nasıl Yüklenir? Resimli Anlatım sayfasında bulabilirsiniz.

   Anlatılan şekilde oyunun zipli rom dosyasını klasörün içerisine yükleyiniz, çalışacaktır. Anlamadığınız sormak istediğiniz bir yer olursa tekrar sorabilirsiniz.

  • Moderatör Yazar 2 Mart 2019 Yanıtla

   Alp Bey, Rom dosyası hangi sistemi kullanıyorsa program içerisinde roms klasörü içerisinde o klasöre atmalısınız. Neo Geo Rom, CPS1 Rom ve CPS2 hangi rom dosyası ise oyun adını söylerseniz hangi sistemi kullandığını buradan da yazabiliriz, oyun listesinin yanında da gözükmektedir.

 10. Gökhan Ulu 13 Ağustos 2018 Yanıtla

  Çalışırsa bakarız.

  • Moderatör Yazar 14 Ağustos 2018 Yanıtla

   Gökhan Bey, çalıştıramazsanız dönüş yapın size her türlü hizmet için buradayız, ne zaman isterseniz!

 11. Engin Zaza 21 Mayıs 2018 Yanıtla

  Winkawaks için video kayıt yaptık bu tamamda peki bu kayıtları Youtube ya da Facebook’dan falan atmak istesek bu video formatını nasıl dönüştürebiliriz?

  • Moderatör Yazar 21 Mayıs 2018 Yanıtla

   Merhaba Engin Bey, söylemiş olduğunuz işlemin bu program ile alakası yok. Siz video dönüştürme programı kullanmanız gerekli. İnternet üzerinden ücretsiz video dönüştürme programı aratabilirsiniz. Video dönüştürmenin bu program ile hiçbir alakası yoktur!

 12. Salih Tomak 9 Nisan 2018 Yanıtla

  Selamlar. Ben Kawaks emulator yükledim ama oyunları çalıştıramadım yardımcı olur musunuz? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • Moderatör 10 Nisan 2018 Yanıtla

   Salih Bey, indirmiş olduğunuz klasör ve oyun klasörünün salt okunur olmaması gereklidir oyun yükleme klasörü ve oyun ekleme klasörünü kontrol ediniz. Genelde bundan dolayı oyunlar açılmıyor ya da çalıştırmaya çalışırken ne tür bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz detaylı yazarsanız beraber hallederiz.

   • Burak Şaşmaz 28 Şubat 2019 Yanıtla

    Merhaba Emulator yüklüyorum fakat oyunları açamıyorum. Salt sekmesi de kaldırıldı.

    • Moderatör Yazar 2 Mart 2019

     Burak Bey merhaba, Rom dosyasını doğru bir şekilde atarak salt okunur özelliği varsa iptal ediniz.

 13. Baki Aytaç 28 Mart 2018 Yanıtla

  Teşekkürler.

  • Moderatör 28 Mart 2018 Yanıtla

   Sağ olun Baki Bey, siteyi tercih ettiğiniz için bizde size teşekkür ederiz. Herhangi bir ihtiyacınız olursa lütfen yazın.