Megaman X Rom Atari Salonu Oyunu İndir

Yorum Yazın

Megaman X nostalji atari oyunların 90 yılların en fazla oynanan macera oyunları arasında. Oyunda amacınız her seviyede bulunan düşmanları yok etmek ve bir üst seviyeye ulaşmaya çalışmak.

Can haklarınız var yenilmeden bir üst seviyeye geçmeniz germektedir.

Megaman X Rom Atari Salonu Oyunu İndir

Oyunu nasıl acağınızı ve oynayacağınızın bilgisi sunulan. Üst tarafta bulunan link adresinden Megaman_X.zip adlı dosyayı önceden kurmuş olduğunuz ZS NES Emulators programın direk içine atınız. ZS NES Emulators nasıl kurulur bilmiyorsanız ZS NES Emulator sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

Megaman X Oyununu Çalıştırma

ZS NES Emulators programını çalıştırtıktan sonra üst tarafta ki menüden Load menüsüne tıklayınız ve Megaman_X.zip dosyasının üzerine tıklayınız.

Bu aşamadan sonra oyun direk açılacaktır. Burada sırası ile game start yani oyunu başlatın, pass word ve options yani ayarlamaları menülerini göreceksiniz. Oyunu başlatmak için Game Start menüsü başlayarak oyuna başlayabilirsiniz.

Pass Word ise önceden geçmiş olduğunuz seviyelerde oyun sonunda size bir şifre verilirbu şifreyi not alırsanız bir daha o seviyeyi oynamadan direk olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Options kısmından ise klavye tuşları, müzik sesleri ve grafik ayarlamalarını kendinize göre özelleştire biliyorsunuz.

Megaman X Oyun Menüleri

Ayarlamada yapmadan oyun içerisinde standart tuşları ise sırası ile A tuşu ile ateş ediyorsunuz bu tuş karşınızdan gelen düşmanları yok etmeniz için gerekli, SPACE tuşu bu tuş ise oyun içerisinde sizi zıplatıyor engelleri aşmak veya engellerden düşmemek için kullanıyorsunuz, sağa sola gitmek içinde klavyenizde bulunan ok tuşlarını kullanıyor bölüm geçişleri ve introları atmak içinde ENTER tuşunu kullanıyorsunuz.

Oyun içinde options Türkçe olarak ayarlar menüsünden bu tuşların tümünü değiştirebilir, nasıl daha iyi oynarsanız ona göre klavyede bulunan tuşları kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.