Metal Slug 5 Neo Geo Rom İndir

Yorum Yazın (6 Yorum)

Emülatör programlarından oynayabileceğiniz Metal Slug beşinci versiyonunun rom dosyasıdır. İndirdiğiniz rom dosyası tek başına çalışmaz rom dosyasını bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz için ayrıca bilgisayarınızda emülatör programı kurulu olması gerekmektedir.

Metal Slug 5 Neo Geo Rom İndir

Rom dosyasını indirdikten sonra mslug5.zip dosyasını kopyalayınız. Bilgisayarınızda kurduğunuz veya önceden kurulu olan Kawaks emülatör programı klasörüne giderek Kawaks klasörünün içerisinde yer alan roms klasörüne arkasından da neogeo klasörüne mslug5.zip dosyasını yapıştırınız.

Kopyalama işleminden sonra Kawaks emülatör programını açarak File ve Load Game menülerinden oyun listesini açınız. Karşınıza birçok oyunu listesi çıkacaktır. Siz burada NeoGeo karşısında yer alan Metal Slug 5 oyunu seçerek bilgisayarınızda direk başlatabilirsiniz.

Oyun kontrollerini Kawaks Game ve Redefine Keys menüsünü kullanarak istediğiniz şekilde ayarlayabilir.

Yine emülatör içerisinde Sound menüsünü tıklayarak oyun ses ayarlarını yapabilir, Video menüsünden oyun oynama ekranı ayarı görüntü kalitesi ayarı ve diğer görüntü ve video ayarlamanızı kendinize göre istediğiniz şekilde ayarlayarak kayıt edebilirsiniz.

Oyunun rom dosyasının adını değiştirmeden, açmadan direk olarak uygulayacağınızı unutmayınız. Bir çok kullanıcının yaptığı önemli yanlışlar oyunun adını değiştirmeleri ya da zip dosyasının açılarak içerisinde çalışıcak exe dosyaları aramalarından kaynaklanmaktadır. Zip dosyasını açmadan direk neogeo klasörünü yüklemeniz emülatör programda oyunun ismini aramanız yeterli olacaktır.

Konu Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler): , ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 6 Yorum

 1. Volkan Susuz Yanıtla

  Ateş etme tuşuna basılı tutunca sürekli ateş etmeyi nasıl aktif ediyoruz?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Teşekkür ederiz, sizinde bizleri bilgilendirdiğiniz için ellerinize sağlık. Rom dosyaları hakkında sorunuz olursa her zaman buradan yardımcı olabiliriz. Siteye üye olduğun içinde ayrıca teşekkür ederiz. Hayırlı ramazanlar.

   • abdullah Yanıtla

    roomları zip olarak atıyorum oyun içinde görüyor fakat çalıştırmıyor

    • Moderatör GörevliYanıtla

     Selam Abdullah Bey, yeni yazmışınız yükledikten sonra oyun listesi beyaz yani aktif hale geliyormu? Açılmama uyarımı alıyorsunuz yoksa hiçbir işlem yapmadan mı bekliyor?

    • Moderatör GörevliYanıtla

     Tekrar selam Abdullah Bey, muhtemelen çözmüşünüzdür bir dakika önce yazmıştınız yarım saate yakın bekledik cevap yazmadınız. Rom yükleme sayfa da anlatıldığı gibi basit sizde çözmüşünüzdür diye düşünüyoruz. Sorunuz olursa istediğiniz anda buradan yine sorabilirsiniz.