Metal Slug 5 Rom İndir

Yorum Yazın (2 Yorum)

Emülatör programlarından oynayabileceğiniz Metal Slug beşinci versiyonunun rom dosyasıdır. İndirdiğiniz rom dosyası tek başına çalışmaz rom dosyasını bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz için ayrıca bilgisayarınızda emülatör programı kurulu olması gerekmektedir.

Metal Slug 5 rom dosyasını Mame emülatör programı ve Kawaks emülatör programı her ikisi de çalıştırmaktadır. Burada tavsiyemiz size Kawaks emülatör programı olacaktır. Mame göre daha basit bir şekilde Kawaks emülatör programında oyunu açabilirsiniz.

Metal Slug 5 Rom İndir

Rom dosyasını indirdikten sonra mslug5.zip dosyasını kopyalayınız. Bilgisayarınızda kurduğunuz veya önceden kurulu olan Kawaks emülatör programı klasörüne giderek Kawaks klasörünün içerisinde yer alan roms klasörüne arkasından da neogeo klasörüne mslug5.zip dosyasını yapıştırınız.

mslug5.zip adlı dosyayı açmayacak ve üzerinde isim değişikliği kesinlikle yapmamalısınız. NeoGeo emülatör programıda MAME Emülatör programı da oyunu açabilmek için roms klasöründe mslug5.zip dosyasını arar değişiklik yaptığınızda bulamayacak ve emülatör programı çalıştırmayacaktır. İndirdiğiniz şekilde kopyalayın ve yapıştırın bu kadar basit.

Kopyalama işleminden sonra Kawaks emülatör programını açarak File ve Load Game menülerinden oyun listesini açınız. Karşınıza birçok oyunu listesi çıkacaktır. Siz burada NeoGeo karşısında yer alan Metal Slug 5 oyunu seçerek bilgisayarınızda direk başlatabilirsiniz.

Oyun kontrollerini Kawaks Game ve Redefine Keys menüsünü kullanarak istediğiniz şekilde ayarlayabilir.

Yine emülatör içerisinde Sound menüsünü tıklayarak oyun ses ayarlarını yapabilir, Video menüsünden oyun oynama ekranı ayarı görüntü kalitesi ayarı ve diğer görüntü ve video ayarlamanızı kendinize göre istediğiniz şekilde ayarlayarak kayıt edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 2 Yorum

    • Moderatör YazarYanıtla

      Teşekkür ederiz, sizinde bizleri bilgilendirdiğiniz için ellerinize sağlık. Rom dosyaları hakkında sorunuz olursa her zaman buradan yardımcı olabiliriz. Siteye üye olduğun içinde ayrıca teşekkür ederiz. Hayırlı ramazanlar.