Metal Slug Rom Dosyası Nasıl Yüklenir, Oyunu Açma? Resimli ve Detaylı Anlatım

Metal Slug rom dosyası nasıl yüklenir oyunu nasıl açacaksınız konu olarak ele aldık detaylı ve resimli bir şekilde sayfa da sizler için anlattık. Bu anlatım Metal Slug tüm serileri için geçerlidir. Metal Slug tüm serileri Neo Geo üzerinden çalışmaktadır. Siz de hangi serisi Metal Slug 1, Metal Slug 2, Metal Slug vs.. ile yapmak istiyorsanız işlem aynıdır.

Siteden indirdiğiniz rom dosyasını direk indirdiğiniz şekilde bilgisayarınızda bırakınız o orada öyle dursun birazdan işlem yapacağız.

Kawaks için devam edelim resimli anlatıma. Siteden Kawaks (WinKawaks) Emülatör Türkçe İndir sayfasından emülatörü indiriniz rarlı dosyayı açınız. Emülatörü indirdikten sonra klasör içerisinde roms klasörünü göreceksiniz.

Metal Slug Rom Yükleme Klasörü Burası

Roms klasörü içerisinde oyun Neo Geo için çalıştığından neo geo klasörü içerisinde indirmiş olduğunuz rom dosyasını direk yükleyiniz, yükleme bittikten sonra klasörü kapatınız. Klasörde işimiz bitmiş rom dosyasını gerekli olan klasöre yüklemiş olduk.

Metal Slug Kawaks (WinKawaks) Oyun Seçimi

Şimdi de Kawask emülatörü çalıştırarak hangi Metal Slug için rom dosyasını indirdiyseniz Kawaks emülatörde File ve Load Game menülerinden oyun listesini açarak yüklemiş oyunun adını bularak üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.

Listede rom dosyası adı ile de oyunu bulabilirsiniz. İndirmiş olduğunuz rom dosyası adı ne ise listede bularak da açabiliriz. Bu biraz zor olabilir birbirlerine rom adları yakın siz en doğrusu oyun adı ile listeden arayınız.