Metin2 Su Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda size Metin 2 su nasıl yapılır bunun hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle su yapmak için iksir oluşturma yazan çiçeklere ihtiyacımız var.

Çiçekleri hangi hayvanlardan veya canavarlardan düşüreceğinizi az çok biliyorsunuz. Düşürdüğünüz çiçeklerden hangi suları yapabiliyorsunuz. Bu sular ne işe yarar bunun hakkında detaylı anlatım yapacağız. Çiçek sularının size faydası fazla olmayacaktır. Çicek suyu yapmak için Şeftali Çiçeği, Kaki Çiçeği, Çan Çiçeği ve Gango kökü gerekiyor.

Bunları Beak-Go, Yu-Hwan ve Huahn-Susn tarafından elde edebiliyorsunuz. Buradan yapabiliyorsunuz biz size alt tarafta hangi yeteneği veriyor bunun bilgisini vereceğiz. Ama şunu söyleyelim bazı pvp serverlarda çiçek sularının özelliklerini değiştiriyorlar. Özellikleri değişse de yapılışları bire bir aynısı hiçbir oyun sahibi değiştirmekle uğraşmaz.

Çiçek Suları;

 • 1 Adet Şeftali Çiçeği = 1 Adet Şeftali Çiçeği Suyu (Hareket Hızı +15 Süre:3 Dakika)
 • 1 Adet Çan Çiçeği = 1 Adet Çan Çiçeği Suyu (STR +5 Süre:3 Dakika)
 • 1 Adet Kaki Çiçeği = 100 Adet Kaki Çiçeği Suyu (SP +50 Anlık)
 • 1 Adet Gango Kökü = 100 Adet Gango Kökü Suyu (HP +50 Anlık)

Bunları da yaptıktan sonra asıl size güç verecek suları yapmak için. Yu-Hwan ve Huahn-Sun gidip sularınıza leylak veya tue mantarı vererek. Sularınızı başka su ile değişimini sağlıyorsunuz ve bunlar aşağıda var.

Daha sonra bu sulardan yaptığınız karışımları başka su yapmak için. Huahn-Sun gidiyorsunuz ve sularınızı 3. kez size karıştırıp veriyor. İlk çiçek suları size fazla faydası olmadığını sizlere söyledik. İkinci yaptığınız birazda olsa size faydası bulunuyor. Son yaptığınızda ise size çok büyük faydası bulunuyor. Bunun yüzünden bazı pvp serverlarda mong suyu yapılmasın diye bugluyolar.

Genellikle mong suyunun amacı büyük olduğundan dolayı. Siteden marketten daha doğrusu para ile alışveriş yapmak için. O suyu bugluyolar ve yapamıyorsunuz neyse konumuza tekrar dönelim. Bu suları nereden yapacağınız hakkında size isim olarak bilgi veriyoruz. Sizde internetten veya oyunun haritasından bakarak yerlerini bulabilirsiniz.

Şimdi size suların karışımından olan karışımlar nasıl yapılıyor onuda görelim.

Çiçek Su Karışımları;

 • 1 Adet Şeftali Çiçeği Suyu + 1 Adet Leylak = 1 Adet Sim Suyu (Delici isabet şansı verir)
 • 1 Adet Çan Çiçeği Suyu + 1 Adet Leylak = 1 Adet Dok Suyu (Kritik vuruş şansı verir)
 • 100 Adet Kaki Çiçeği Suyu + 1 Adet Tue Mantarı = 100 Adet Bo Suyu (SP +100 Anlık)
 • 100 Adet Gango Kökü Suyu + 1 Adet Tue Mantarı = 100 Adet Yöng Suyu (HP +100 Anlık)
 • 1 Adet Sim Suyu + 1 Adet Alp Gülü = 1 Adet Zin Suyu (Saldırı Gücü +50 Süre:3 dakika)
 • 1 Adet Dok Suyu + 1 Adet Alp Gülü = 1 Adet Sambo Suyu (Savunma +70 Süre:3 dakika)
 •  100 Adet Bo Suyu + 1 Adet Dut = 1 Adet Mong Suyu (Büyü Dayanıklılığı +10% Süre:3 dakika)
 •  100 Adet Yöng Suyu + 1 Adet Dut = 1 Adet Hwai Suyu (Saldırı Hızı +3 Süre:3 dakika)

Size genel olarak suların yapımı hakkında tüm bilgi detaylı olarak yazımızda sunduk. Yukarıdaki yazıyı okursanız su yapımında aklınızda her hangi sorun kalmaz. Su gerçekten oyundaki vsyi veya lonca savaşını çok ektiler bunu bilmeniz gerekiyor. Karşınızdaki su bastıysa ve sizde su yoksa emin olun vsyi almak için şansa ihtiyacınız var.

Aksi takdirde karşınızdaki sizden daha güçlü olduğunu bilmenizi isteriz. Bunun için su yapımını ve kullanımı öğrenirseniz daha güzel bir oyun sergilersiniz. Gango suyu hakkında da bilgi verelim çünkü çiçek suları bir işe yaramaz dedik sürekli.

Gango suyu size kırmızı iksir gibi uzun vadede hp vermeyecektir. Anlık verdiğinden dolayı vslerde bastığınızda iyi kullanırsanız. Sizin ölmemenizi sağlayabilir yani daha uzun sürede ölürsünüz. Bu tür Metin 2 hakkında size her konuda yardımcı olacağız siteyi takip etmenizi öneririz.

Etiket(ler):