Neo Geo Emülatör İndir ve Kullanımı

Neo Geo en çok kullanılan ve kullanımı diğerlerine göre daha basit emülatör programıdır.

İndireceğiniz bu emülatör 2017 yılından en son versiyonu olan 5.0 versiyonudur. Yaklaşık olarak 2 megabayt 1 dakika kadar bilgisayarınıza indirebilirsiniz ve kurulum gerektirmez direk arşiv dosyasını bilgisayarınızda açarak çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Neo Geo Emulator 5.0 İndir

Arşiv dosyasını açtıktan sonra klasör içerisinde bulunan NeoRAGEx 5.0 dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız. Tüm Windows işletim sistemine uyumludur. Karşınıza NeoRAGEx 5.0 ekranı tam pencere olarak açılacaktır.

Neo Geo Emülatör Kullanımı

Burada sırası ile 4 adet ayarlama menüsü bulunmakta. Control bu menü oyun sırasında klavye tuşlarını, veya oyun kolu ayarlamaları yapacağınız menüdür tüm oyunlar için kontrol tuşlarını buradan ayarlayabilirsiniz.

Directories bu menüde oyunların rom dosyalarını ve resim dosyalarını bulunması gereken klasörü ayarlamaları yapacağınız kısımdır burada klasör yerlerini değiştirmemenizi tavsiye ederiz. Klasör içerisine oyun nasıl atılır ve nasıl çalıştırılır onun bilgisini en son da detaylı olarak anlatacağız.

Video Options bu menüde ekran ayarlamaları yapacağınız kısımdır ekran boyutu, renk ayarlarını tamamen buradan yapabilirsiniz standart ayarlamalarda tam ekran açılacak şekilde ayarlanmıştır isterseniz ekran boyutu siz değiştirebilirsiniz.

Sound Options bu menüde ses açma, kapama ve azaltarak çoğaltma gibi ses ayarlamalarını yapacağınız ses ayar menüsüdür. Ses ayarlamalarına girerek ses kalitesi de dâhil olmak üzere birçok ayarı değiştirebilirsiniz.

Şimdi oyunu nasıl atacağınız ve çalıştıracağınızın bilgisi sizlere sunalım. Bu emülatörde ilk kurulum sırasında içerisinde hiçbir oyun olmaz oyuncuları siz ayrıca indirmeniz gerekmektedir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz arşiv dosyasını Neo Geo Emülatör Kurulu olan klasör içerisine Roms klasörünü içerisine atarak programı çalıştırın. Sağ tarafta listede oyunu yüklediğinizde beyaz liste olarak göreceksiniz. Yine aynı pencerede oyun üzerine iki kere tıklayarak veya Launch butonuna basarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Neo Geo Emülatör İndir ve Kullanımı konusuna 6 yorum yapılmış.

  1. Programı açtıktan sonra Video Options alanında çözünürlüğü değiştirebiliyorsunuz. Alt + ENTER tuş kombinasyonları tam ekran ve yarım ekran yapmak için kullanabilir.

 1. Hocam verdiğiniz linkten metal slug 5 samuray shadow 5 ve street hop indirdim. indirdiğim. Dosyaları buradan indirip kurduğum neo geo emülatörünün içindeki roms dosyasına kopyaladım.
  Oyunu açıp baktığımda indirdiğim oyunlar hala silik görünüyor tıklanamıyor. Nereden indirdiğimi hatırlayamadığım başka bir oyunada tıklayıp launch dediğimizdede “unable to load selected game” diyor… Saygılar…

  1. Burada iki farklı hata var ilk olarak onu söylemeliyim. Silik gözükmesinin nedeni oyun rom dosyalarını emülatör programı görmediği için siz oyunları silik görüyor ve çalıştıramıyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken indirmiş olduğunuz rom dosyaları direk olarak roms klasörüne atmanız gerekmektedir. Adını da kesinlik değiştirmeyin direk indirdiğiniz şekilde rom klasörüne atınız.

   Diğer bir sorun ise “unable to load selected game” burada size seçili olduğunuz oyunu emülatör programı yüklemedi demektedir. Bunun sebebi ise indirmiş olduğunuz rom dosyaları eksik ya da bozuk olabilir ama doğru bir şekilde roms klasörüne yüklemişiniz.

   Biraz önceki cevabında yazdığım gibi tekrar size öneride bulunmak istiyorum. Vermiş olduğunuz oyunlar Kawaks Emülatör emülatöründe de çalışmaktadır. Size tavsiyem çalıştırmak istediğiniz rom dosyalarını Kawaks Emülatör programı kullanarak çalıştırmayı deneyiniz. Kawaks Emülatör programı ile oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz.

   Yukarıda bahsettiklerimi kontrol ediniz eğer yine sorun yaşarsanız yazarsanız size vermiş olduğunuz oyunları detaylı tek tek nasıl bilgisayaraınıza kuracağınızı anlatırım.

 2. merhabalar romlarıda indirebileceğimiz bir link verebilirmisiniz.? bir çok oyun indirdim ama çalışmadı yardımcı olursanız sevinirim.

  1. NeoGeo Roms için oyun dosyalarını burada bulabilirsiniz. NeoGeo Roms İndir istediğiniz oyunu seçerek oyun içerisinde indirme linki kullanarak indiriniz ve emülatör programında anlatığımız şekilde sizde bilgisayarınızda uygulayınız.

   Rom dosyalarını çalıştırmada nerede sorun yaşadığınızı bildirirseniz size yardımcı olabilirim. Bana emülatör programı tavsiyesi sorarsanız size Kawaks emülatörünü kullanmanızı öneririm.

   Kawaks Emülatör Türkçe İndir

   Kawaks emülatör programı NeoGeo romları da çalıştırmaktadır. Üstelik Neogeo emülatörü türkçe ve daha kolaydır.

Yorum Yaz

Konu hakkında sende yorum yapmak ister misin? Diğer arkadaşların yorumunu okur, sana cevap yazabilir.