Neo Geo Emülatör İndir ve Kullanımı

Neo Geo en çok kullanılan ve kullanımı diğerlerine göre daha basit emülatör programıdır. İndireceğiniz bu emülatör 2017 yılından en son versiyonu olan 5.0 versiyonudur. Yaklaşık olarak 2 MB 1 dakika kadar bilgisayarınıza indirebilirsiniz ve kurulum gerektirmez direk arşiv dosyasını bilgisayarınızda açarak çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Neo Geo Emulator 5.0 İndir

Arşiv dosyasını açtıktan sonra klasör içerisinde bulunan NeoRAGEx 5.0 dosyasını bilgisayarınızda çalıştırınız. Tüm Windows işletim sistemine uyumludur. Karşınıza NeoRAGEx 5.0 ekranı tam pencere olarak açılacaktır.

Neo Geo Emülatör Kullanımı

Burada sırası ile 4 adet ayarlama menüsü bulunmakta. Control bu menü oyun sırasında klavye tuşlarını, veya oyun kolu ayarlamaları yapacağınız menüdür tüm oyunlar için kontrol tuşlarını buradan ayarlayabilirsiniz.

Directories bu menüde oyunların rom dosyalarını ve resim dosyalarını bulunması gereken klasörü ayarlamaları yapacağınız kısımdır burada klasör yerlerini değiştirmemenizi tavsiye ederiz. Klasör içerisine oyun nasıl atılır ve nasıl çalıştırılır onun bilgisini en son da detaylı olarak anlatacağız.

Video Options bu menüde ekran ayarlamaları yapacağınız kısımdır ekran boyutu, renk ayarlarını tamamen buradan yapabilirsiniz standart ayarlamalarda tam ekran açılacak şekilde ayarlanmıştır isterseniz ekran boyutu siz değiştirebilirsiniz.

Sound Options bu menüde ses açma, kapama ve azaltarak çoğaltma gibi ses ayarlamalarını yapacağınız ses ayar menüsüdür. Ses ayarlamalarına girerek ses kalitesi de dâhil olmak üzere birçok ayarı değiştirebilirsiniz.

Şimdi oyunu nasıl atacağınız ve çalıştıracağınızın bilgisi sizlere sunalım. Bu emülatörde ilk kurulum sırasında içerisinde hiçbir oyun olmaz oyuncuları siz ayrıca indirmeniz gerekmektedir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz arşiv dosyasını Neo Geo Emülatör Kurulu olan klasör içerisine Roms klasörünü içerisine atarak programı çalıştırın. Sağ tarafta listede oyunu yüklediğinizde beyaz liste olarak göreceksiniz. Yine aynı pencerede oyun üzerine iki kere tıklayarak veya Launch butonuna basarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Neo Geo emülatörü için Neo Geo rom dosyalarını sitede Neo Geo Roms sayfasında bulabilirsiniz.