Nestopia Nintendo NES Emülatörü İndir ve Kullanımı

Nestopia eksi tarz Nintendo oyunlarını oynayabilmeniz için Nes emülatör programıdır. Burada sizlere Nestopia nasıl kullanacağınızı ve indirme seçeneğini sizlere sunacağız. İlk olarak Nestopia bilgisayarımıza kurma ile başlayalım.

Nestopia Nintendo NES Emülatörü İndir

İndirme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızda sürekli ve kolay bulunacak klasör içerisine arşiv dosyasını atarak winrar ile açınız. Programda sadece arşiv dosyasını açmanız yeterli kurulum gerektirmiyor. Arşiv dosyasını açtıktan sonra bilgisayarınızın özelliklerini program alarak bir kaç dosya yükleyecektir bu işlem sırasında sizin hiç bir işlem yapmanızı gerek yoktur direk program bilgisayarınız için çalıştırmayı hazırlayacak ve Nestopia NES Emülatörü açılacaktır.

Nestopia NES Emülatörü bilgisayarımıza bu şekilde kurulumu tamamen bitirmiş oluyoruz. Şimdi Nestopia içerisine oyun nasıl atılır ve oyunu nasıl oynamaya başlarsınız onun bilgisi verelim.

İndirmiş olduğunuz Nestopia Nintendo NES Emülatöründe oyun yoktur siz ayrıca oyunları indirmeniz gerekmektedir. Site içerisinde Nestopia oyunları bulunmaktadır. Buradan oynamak istediğiniz oyunu seçerek indiriniz. Oyunu indirme işleminden sonra indirmiş olduğunuz oyunu winrar ile açarak içerisinde yer alan oyunadı.nes dosyasını kopyalayarak tekrar Nestopia kurduğunuz klasöre gidiniz.

Nestopia İle Oyun Açma

Burada Nestopia klasörünün içerisine Roms adlı klasör oluşturacak ve kopyalamış olduğunuz oyunu Roms klasörüne yapıştıracaksınız.

Tekrar Nestopia Emülatörü başlatarak çıkan menüde üst tarafta bulunan File ve Open menülerine tıklayarak önceden kopyalamış olduğunuz Roms klasörü içerisinde .nes uzantılı oyunu açmasını isteyecektir. Artık oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyun üzerinden ALT+Enter tuşuna basarak tam ekran oynayabilir, tekrar oyun içerisinde bulunan menülerden video, ses, dil seçimi ve klavye ayarlamalarını yapabilirsiniz.