Oyunlarda Windows 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? İşletim Sistemi Kullanmalıyım?

Oyun Konusunu Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 47 saniye

Yorum Yazın

Sevgili oyun sever arkadaşlar birçok defa 32 bit ve 64 bit oyunlarda önemli mi? Oyun sistem gerek isimleri karşılar mı? Oyun hızlı olur mu? Tarzından binlerce soru aldık. Bu sebepten dolayı bir bütün olarak burada sizlere bu konuyu ele almak istedik.

64 Bit Windows İstiyor Ne Yapmalıyım?

Özellikle oyun kullanıcıların yaşadığı sorun 64 bit destekleyen oyunları 32 bit işlemci de açamadıkları ve destekleyerek desteklemediği sorunudur. 64 bit destek veren oyunlarda 32 bit işletim sistemi ile ne yazık ki açamaz ve size 64 bit yüklemenizi uyarır, 64 bit için uygun olduğunun bilgisi verir. Bu durumda yapacak hiç bir şey yok ne yazık ki Windows işletim sistemini 64 bit işletim sistemi olarak kurmanızdan başka.

Bizlerde özellikle oyun kullanıcıların Windows 64 bit işletim kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Eğer RAM bellek 4 GB. ve üzeri ise en az iki çekirdek işlemciye sahip iseniz 64 bit sizin için daha etkili ve hızlı olacaktır. 32 bit işlemcide 64 bit oyunlarını oynayamaz fakat 64 Windows işletim sisteminde hem 64 bit Windows oyunları oynayabilir hem de 32 bit Windows oyunlarını oynayabilirsiniz.

32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi Kullansam?

Bilgisayarınız 2 GB. çift çekirdek üzeri ise ilerde de yine bit sürümü uyumsuzluğu ile karşılaşmak istemezseniz Windows 64 bit işletim sistemi kullanmak iyi bir karar olacaktır. Günümüz bilgisayarları ve yazımları 32 bit önceden olduğu 16 bit işletim sisteminde olduğu gibi eski kaldığından 64 bit Windows alt yapısı ile çalışmaktadır. Belki de 16 bit ilk kez buradan duydunuz?

Evet, 16 bit işletim sistemi de vardı ve artık kullanılmadığından halen var ama varlığını duymadınız. İlerleyen zamanlarda da bu 32 bit Windows işletim sistemi için olacağı aşikar, şimdiden kendinizi üst bit seviyesine geçirebilirsiniz.

64 bit işletim siteminizde oyun kasar mı?

Bunun sorunun cevabı ise yine 4 GB. ve çift çekirdek işlemcilerde 32 bit yerine 64 bit kullanmak gerek görüntü kalitesi, gerek iyileştirmeden yararlanmalar gerekse grafik kalitesi olarak daha doğru bir yol olacaktır.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.