Paramanya – Mobil Emlak Oyunu İnceleme

Yorum Yazın

Yeni bir oyun ile Paramanya yani mobil emlak oyunu incelemesi ile karşınızdayım arkadaşlar. Hepimiz küçükken karton üzerinde zar atıp ilerletmeli oyunlar oynamışızdır. Bu oyunlar çocuk gelişiminde çok etkisi olduğunu ve bu oyunlar ile çocuklar daha hızlı düşünüyor ve sınırlarını koruyarak ilerlemeyi öğrendiklerini bir araştırma sonucu açıklanmıştı.

Gün geçtikçe yenilenen ve değişiklik gösteren bu oyunlar günümüzde hala popülerliğini korumakta. Günümüzde bu oyunların liderliğini yapan Monopoly oyunu, çıkarttığı farklı tasarımlarda ki oyunlarını kullanıcıların bu yönde ki ilgisini tekrar canlandırıyor. Monopoly tasarım olarak ve işleyiş olarak değerlendirmek gerekirsek oyun içerisinde bulunan paralar ile ev satın alıyor ve evin sahibi oluyorsun.

Tabi ki bunu yaparken kullanıcılar sıraya giriyor ve sıra size geldiği zaman zar atarak ilerliyorsunuz. Bununla beraber oyun içerisinde bulunan şans kartları oyuna farklı bir hava katarak daha heyecanlı hale getiriyor.

Monopoly tasarım olarak da birçok tasarımı olduğunu başta Monopoly Dünya tasarımı ve hatta Türkiye tasarımının daha çok satıldığını ve tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bununla da kalmayıp birçok insan hala çocuklarına bu oyunu alıyor veya çocuklar bu oyundan kendilerine alınmasını istiyorlar.

Paramanya konusuna geri dönecek olursak, Paramanya Monopoly oyununun teknolojik halidir. Birçok oyun firması bu oyunu çıkartacak güçleri olmasına rağmen düşünmedikleri için JoyGame tarafından mobil oyun kategoride çıkartılan bu oyun tarayıcı üzerinden de oynayabilmeniz mümkün. Paramanya tasarım olarak Dünya ülkeleri olarak hizmet vermektedir.

Yani haritası boyunca Dünya ülkelerinin bulunmaktadır. Her bir zar atımında duran yere bina dikebilir hatta bir sonra ki el tekrar üzerine gelişinde de binanı kuvvetlendirebilirsiniz. Ayrıca rakip kişilerden üzerine gelme ihtimalinde de sana belli miktar kira ödeyeceklerini ve bunun bir ceza olduğunu unutma.

Ne kadar çok ev alır ve ne kadar çok sembol kurarsan senin ayrıca olacaktır. Sembol kurduktan sonra şans kartları haricinde kimse senin binanı satın alamaz ve sende o bina üzerinden çok gelir elde edersin.

Konu Kategorisi: İncelemeler Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.