Slime Rancher Sistem Gereksinimleri

Oyun Konusunu Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika, 17 saniye

Yorum Yazın (4 Yorum)

Slime Rancher 1 Ağustos 2017 tarihinde Steam üzerinden satılmaya ve indirilmeye sunuldu.

Steam üzerinden satılan bu oyunun fiyatı 20,77 TL. oyunu Steam hesabınız ile Steam sitesine giderek satın alabiliyorsunuz.

Oyunu herkes ne yazık ki oynayamıyor oyunu çalıştırmanız için bir takım bilgisayar özellikleri sahip olmanız gerekli. İşte bu özellikler;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri tüm işletim sisteminde oynayabilirsiniz.
 • İşlemci: 2.2GHz Dual Core ve üzeri işlemciler için oynanabilir.
 • Bellek Hızı: 4 GB RAM ve üzeri.
 • Ekran Kartı: 512MB VRAM ve üzeri ekran kartı.
 • DirectX: Sürüm 9.0c.
 • Hard Disk: 1 GB kullanılabilir boş alan.

Oyunun oynayabilmeniz için gereken özellikler bu şeklide listede yer alan özellikler minumum özelliklerdir arkadaşlar yani en az olması gereken özellikler. Listede yer alan özelliklerden bir ya da bir kaçında sizin bilgisayarınızın düşük özelliklere sahipse oyunda sorun yaşayacak ve oyunu açamayacaksınız.

2 çekirdekli bilgisayarlarda oyun sorunsuz oynanırken tek çekirdekli bilgisayarda açılmayacaktır. Ram bellek ise en düşük 4 GB. olması gerekli. Üstü için hızlı bir şekilde oynayabilirsiniz ama 4 GB. altında ram bellek varsa oyun yine açılmayacaktır.

Oyunun kurulumu içinde 1 GB. boş alan bilgisayarınızda olması gerekli. Oyunun kurulumu tamamen bittikten sonra bilgisayarınızın hard diskinde 1 GB. yer kaplayacaktır. 1 GB. aşağı boş veriniz var ise oyunun kurulumu sırasında hard diskiniz dolarak oyunun tamamını kuramaya bilirsiniz. Oyunun kurmadan önce hard diskinizde boş alanı kontrol etmenizi öneririm.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 4 Yorum

 1. recai Reply

  4 gb ram bellek bir de Windows 10 kullanıyorum hızlı açar mı acaba?

  • Konumuz Oyun Post authorReply

   Selam Recai Bey, Ram bellek olarak minimum karşılıyor yani oyunu sorunsuz olarak açabilirsiniz. Çok az da olsa ram bellek için donma arada kısmen olur eğer ekran kartınızı da yazsaydınız daha iyi olurdu. İşletim sisteminizi gelince Windows 10 iyi size tavsiyemiz bilgisayarınızda Directx yüklü değilse yükleyiniz veya Directx Windows 10 en son versiyona göre güncelleyiniz. Bu özelliklerde sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

  • Konumuz Oyun Post authorReply

   Merhaba Feridun Bey, Windows işletim sistemi için bit uyumunu soruyorsunuz sanırım bu oyun Windows 32 bit ve 64 bit içinde uyumludur. Aksi takdirde sitede Windows bit sürümünü yazıyoruz. Windows 7 üzeri tüm işletim sisteminde diğer sistem gereksinimleri de uyuyorsa oynayabiliyorsunuz. Önceden Windows XP üzeriydi yeni oyun güncellemesinde sistem gereksinimleri Windows XP’den Windows 7 yükseltildi.