Slime Rancher Sistem Gereksinimleri

Yorum Yazın (12 Yorum)

Slime Rancher 1 Ağustos 2017 tarihinde Steam üzerinden satılmaya ve indirilmeye sunuldu. Steam üzerinden satılan bu oyunu Steam hesabınız ile Steam sitesine giderek satın alabiliyorsunuz.

Oyunu herkes ne yazık ki oynayamıyor oyunu çalıştırmanız için bir takım bilgisayar özellikleri sahip olmanız gerekli. İşte bu özellikler;

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri tüm işletim sisteminde oynayabilirsiniz.
 • İşlemci: 2.2GHz Dual Core ve üzeri işlemciler için oynanabilir.
 • Bellek Hızı: 4 GB RAM ve üzeri.
 • Ekran Kartı: 512MB VRAM ve üzeri ekran kartı.
 • DirectX: Sürüm 9.0c.
 • Hard Disk: 1 GB kullanılabilir boş alan.

Oyunun oynayabilmeniz için gereken özellikler bu şeklide listede yer alan özellikler minumum özelliklerdir arkadaşlar yani en az olması gereken özellikler. Listede yer alan özelliklerden bir ya da bir kaçında sizin bilgisayarınızın düşük özelliklere sahipse oyunda sorun yaşayacak ve oyunu açamayacaksınız.

2 çekirdekli bilgisayarlarda oyun sorunsuz oynanırken tek çekirdekli bilgisayarda açılmayacaktır. Ram bellek ise en düşük 4 GB. olması gerekli. Üstü için hızlı bir şekilde oynayabilirsiniz ama 4 GB. altında ram bellek varsa oyun yine açılmayacaktır.

Oyunun kurulumu içinde 1 GB. boş alan bilgisayarınızda olması gerekli. Oyunun kurulumu tamamen bittikten sonra bilgisayarınızın hard diskinde 1 GB. yer kaplayacaktır. 1 GB. aşağı boş veriniz var ise oyunun kurulumu sırasında hard diskiniz dolarak oyunun tamamını kuramaya bilirsiniz. Oyunun kurmadan önce hard diskinizde boş alanı kontrol etmenizi öneririm.

Konu Kategorisi: Sistem Gereksinimleri Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 12 Yorum

 1. Eyüp Yanıtla

  Sistem gereksinimleri yetiyor hatta daha fazla yani çok rahat oynamam lazım ama 30-60 arası alıyorum bazı grafikler medium bazıları low neden kastığı söyleyebilir misiniz?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Eyüp Bey, gereksiz olan tüm programları silin, bilgisayarınıza Advanced SystemCare Free programı ile bakım yapın ve oyun hızlandırma programlarından birisini kurun Game Booster olabilir, düzelecektir. Özellikle gereksiz programları bilgisayarınızda silin.

 2. Emre Yanıtla

  Merhabalar benim pc 8 gb ramli sorunsuz oynarım diye düşünüyorum işlemcim intel core i5 9300h 9. nesil kasacağını düşünmüyorum ama köy yerinde sayılabilecek bir yerde yaşadığım için internet sınırlı oluyor steamdan 100 lira yatırıp hem astroneer hemde slime rancher alcaktım benim merak ettiğim kaç gb gibi bir boyutu var cevaplarsanız sevinirim 🙂

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Emre Bey, bilgisayarınızın sistem gereksinimleri yüksek sorun olmaz. Slime Rancher oyunun toplam kaplayacağı alan 1 Gb. bu sayfaya da yazıyor. Siz yinede bir buçuk gb. alan eğer yeriniz kısıtlı ise boşaltın. Hard diskinizde yer açmak için çok yer kaplayan video ve müzik dosyalarını silerek veya kullanmadığınız programları kaldırarak yapabilirsiniz.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   En az olması gereken RAM bellek değeri 4 GB. Efe Bey. Siz donma ve kasılma sorunu yaşarsanız 2 GB RAM bellek ise bir 2 GB RAM bellek daha ekleyerek oyunu oynamak için 4GB yapmalısınız.

  • Hakan Yanıtla

   Merhaba benim bilgisayar 4 gb ram 3.1 Ghz

   Oyun Nasil oynanır ekran kartını yarın söylerim bilmiyorum ne kadar kasar?

   • Moderatör GörevliYanıtla

    Selam Hakan Bey, ekran kartınıza da bakarsanız yazın onunu için de cevap veririz. 4 GB. RAM bellek ve işlemci sorunsuz bu bilgisayar oyunu oynar ekran kartını da yazarsanız onada cevap veririz.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Recai Bey, Ram bellek olarak minimum karşılıyor yani oyunu sorunsuz olarak açabilirsiniz. Çok az da olsa ram bellek için donma arada kısmen olur eğer ekran kartınızı da yazsaydınız daha iyi olurdu. İşletim sisteminizi gelince Windows 10 iyi size tavsiyemiz bilgisayarınızda Directx yüklü değilse yükleyiniz veya Directx Windows 10 en son versiyona göre güncelleyiniz. Bu özelliklerde sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Merhaba Feridun Bey, Windows işletim sistemi için bit uyumunu soruyorsunuz sanırım bu oyun Windows 32 bit ve 64 bit içinde uyumludur. Aksi takdirde sitede Windows bit sürümünü yazıyoruz. Windows 7 üzeri tüm işletim sisteminde diğer sistem gereksinimleri de uyuyorsa oynayabiliyorsunuz. Önceden Windows XP üzeriydi yeni oyun güncellemesinde sistem gereksinimleri Windows XP’den Windows 7 yükseltildi.