Slither.io Oyunu Nasıl Oynanır? Taktikler Neler?

Slither.io online olarak oynayabileceğiniz io oyunları arasında en popüler oyunlardan birisidir. Burada size Slither.io oyunun nasıl oynayacağınızı ve etkin oyun taktikleri neler oyunda nasıl başarılı olabilirsiniz bildiğim kadarı ile vereceğim.

Slither.io oyununda siz bir yılansınız oyun başladığınızda çevrenizde bulunan yuvarlak yemleri yiyerek büyüyorsunuz. Her topladığın yem size daha da büyütecek ve puan kazandıracaktır. Diğer rakiplere çarpamadan sizin onlara çarpmasını sağlayarak size çarparak ölen oyuncudan dağılan yemleri topluyorsunuz. Oyunun mantığı bu şekilde basit, oyunda hızlı hareket etmek için space tuşuna basmalı, sağ sol ve diğer ekran hareketlerini ise fare ile yapmalısınız.

Oyun taktiklerine gelelim. Oyunda size tavsiyem oyunu korkmadan oynayın. Oyuna başladığınız anda nerde başlayacağınız belli değildir. Nerde başlarsanız başlayın oyunda orta alana gidin. Orta alana gitme nedeniniz genelde oyuncular hep orta alana giderler ve orta alanda yenilen kişi çok fazla sayıdadır. Orta alana gittiğinizde büyük yılanlardan korkmayın ve takip edin mutlaka o bir yerde hatta yapacak ve ölecektir.

Büyük yılanın öldüğünü gördüğünüz anda hemen space tuşu ile diğerlerin yemi toplamasına izin vermeden siz ölen büyük yılanın yemlerini toplamaya çalışın. Bu yöntemle arkadaşlar ben 3 dakikadan daha kısa sürede listeye giriyorum. Size de tavsiye ederim. Pusuya yatın ve büyük yılları takip edin ve dediğim gibi onlardan korkmayın. Korksanız ne yapabilir ki size tekrardan oyuna başlarsınız en kötü. Aslında büyük yılanlar sizden korkarlar beni öldürecek diye rahat olun ve oyunun oynamanın keyfini yaşayın.

Büyüdünüz ve listeye mi girdiğiniz artık bu durumda siz küçüklerden korkmanız gerekli büyüdüğünüzde size tavsiyem kenarlara gidin ve ortada bir çok kullanıcının olduğu kalabalık yerde oynamayın.

Slither.io Grafik Ayarlama

Büyük oyuncu iseniz tam tersiniz yapıyorsunuz arkadaşlar ortada değil kenarlarda oynayın bu şekilde oyunda daha çok listede kalabilirsiniz. Tabi ki diğer oyuncularda listede sizi uzun görecektir. Oyunda ki amacımızda zaten o en yüksek puanı toplayarak listede uzun kalma.

Oyunda kasma sorunu yaşayanlar oyun sırasında üst tarafta bulunan Graphis alanından yılan üzerine düşürerek grafik çözünürlüğünü düşürebilirler. Grafik çözünürlüğünü düşürdüğünüzde oyunda kasma olmayacak daha rahat Slither.io oyunu oynayabileceksiniz.