Space1.io Nasıl Oynanır? Oyun Taktikleri

Space1.io Miniclip tarafından 2017 başlarında sunulmuş olan basit ama zevkli bir savaş oyunudur.

Oyunda amacınız çevirinizde bulunan üçgenleri vurarak atış yapan nesnelerinizi çoğaltmanız ve rakip oyuncuları vurarak puan ve atış sayısını artırmak.

Oyunu açtığınızda ilk ekranda sizden kendinize özel bir Nickadı yani takma ad girmenizi isteyen ekranı göreceksiniz. Bu alana isminizi girebilir veya hoşunuza giden bir nick girebilirsiniz. Hemen üst tarafta oyun oynayacağınız skini seçme yerini göreceksiniz. İstediğiniz renk skini içerek oyuna başlayabilirsiniz.

Space1.io Nick Girme ve Skin Seçme

İlk başlangıçta size 3 adet üçgen atıcı nesne verilecek siz çevrenizde bulunan cansız üçgenlere vurarak atıcı sayınızı artırmaya başlamalısınız. Atışı Space tuşu ile yapabilir veya E tuşuna basarak yapabilirsiniz. Space tuşunu işlevi tek, tek ateş ederken E tuşunun işlevi ise seri ateş etmesidir. Yanlız E tuşu kullanmanızı önermeyiz E tuşu ile ateş gelişi güzel olmakla birlikte rakibinizi ıskalaması çok büyük bir ihtimaldir. Oyunun yerine Space yani boşluk tuşu ile nişan alarak ateş etmek daha iyi olacaktır.

Oyunun başlangıcında dikkat edin ilk başlarda rakiplerinizi gördüğünüzde direk olarak kaçmaya ve çevrenizde bulunan cansız üçgenleri vurarak atış sayınızı artırmaya bakın eğer 10 veya daha az nesne ile rakibinize saldırırsanız yenilme ihtimaliniz yüksektir.

Atış nesneniz artığında artık rakiplere saldırabilir ve daha fazla puan kazanabilirsiniz. Rakiplere saldırırken dikkat etmeniz gereken rakibinizin direk üzerine değil sağına veya soluna ateş etiniz. Rakibiniz kaçmaya çalışırken çok sayıda ateş ettiğinizden ona değmesi ve yenilmesi yüksek ihtimaldir.

Eğer listede yükselmek hatta birinci olmak istiyorsanız büyük rakiplere daha fazla saldırarak çok sayıda rakip yok etmeniz gerekli cansız üçgenler ise sadece atış sayınızı artıracak size puan kazandırmayacaktır.