Street Hoop Neo Geo Rom İndir ve Kurulum Nasıl Yapılır?

Yorum Yazın (4 Yorum)

Street Hoop nostalji tarz basketbol müsabası oyunu. Oyunda ister iki kişi isterseniz bilgisayara karşı oynayabilirsiniz.

1994 senesinde yayımlanan oyun o yılların en çok oynanan atari salonu oyunlarındandı. Nostalji ama halen gösterişli bu oyunda basketbol oynamaktan zevk alacaksınız diyebiliriz. Önceki oyuncularda zaten oyunu görür görmez hatırlayacaklardır.

Street Hoop Rom İndir

Emülatör olarak Kawaks emülatörü kullabilirsiniz. Kawaks hem daha hızlı ve kurulumu Mame’ye göre daha kolaydır. Kawaks emülatörünü buradan indirebilirsiniz. Yine sayfada emülatörün nasıl kuracağı hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Bu kısımdan sonra anlatacağımız kurulum Kawaks için geçerlidir. İndirmiş olduğunuz oyun arşiv dosyasını kopyalarak Kawaks emülatörün kurulu olduğu klasöre gidiniz. Klasör içerisinde ROMS klasörünü göreceksiniz buraya giriniz ve artından neogeo klasörünün içerisinde kopyalamış olduğunuz (strhoop.zip) dosyayı yapıştırınız.

Bu işlemlerden sonra Kawaks emülatörü açınız ve üst menüde yer alan Load Game sekmesine basarak oyun listesini açınız. Oyunda listesinde sadece bir adet Street Hoop göreceksiniz. Street Hoop listeden seçiniz ve oyun direk olarak başlayacaktır. Menüden ses paneline girerek ses ayarlamları yapabilir, video paneline girerek tam ekran ve diğer görüntü ayarlamaları yapabilir yine menüden Game ve Keys menüsüne giderek kontrol tuşlarını 1. oyuncu, 2. oyuncu ve diğer oyuncu tuşlarını ayarlayabilirsiniz.

Konu Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler): , ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 4 Yorum

 1. oyun delisi Yanıtla

  merhaba pas ve zıplama tuşlarını mouse nasıl atayabilirim 1.oyuncu için tuşları ayarlamak istediğimde sadece klavyedeki tuşları atayabiliyoruz mouse sağ tık ve sol tık ı atayamıyoruz bir bilginiz varmı acaba teşekkürler

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selamlar oyun seven, Kawaks emülatör için ise diğer konuda nasıl tuşları ayarlayacağınızı yazmıştık buradan görebilirsiniz. Eğer Kawaks emülatör değilse buradan yazabilirsiniz.

 2. Memo Yanıtla

  Rom dosyası indirdim ama bilgisayara yüklemedim. Bu rom dosyasını ne yapacam ben oyunu oynamak istiyorum acil yardım edin.