Street Hoop Neo Geo Rom İndir ve Kurulum Nasıl Yapılır?

Street Hoop nostalji tarz basketbol müsabası oyunu. Oyunda ister iki kişi isterseniz bilgisayara karşı oynayabilirsiniz.

1994 senesinde yayımlanan oyun o yılların en çok oynanan atari salonu oyunlarındandı. Nostalji ama halen gösterişli bu oyunda basketbol oynamaktan zevk alacaksınız diyebiliriz. Önceki oyuncularda zaten oyunu görür görmez hatırlayacaklardır.

Street Hoop Rom İndir

Emülatör olarak Kawaks emülatörü kullabilirsiniz. Kawaks hem daha hızlı ve kurulumu Mame’ye göre daha kolaydır. Kawaks emülatörünü buradan indirebilirsiniz. Yine sayfada emülatörün nasıl kuracağı hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Bu kısımdan sonra anlatacağımız kurulum Kawaks için geçerlidir. İndirmiş olduğunuz oyun arşiv dosyasını kopyalarak Kawaks emülatörün kurulu olduğu klasöre gidiniz. Klasör içerisinde ROMS klasörünü göreceksiniz buraya giriniz ve artından neogeo klasörünün içerisinde kopyalamış olduğunuz (strhoop.zip) dosyayı yapıştırınız.

Bu işlemlerden sonra Kawaks emülatörü açınız ve üst menüde yer alan Load Game sekmesine basarak oyun listesini açınız. Oyunda listesinde sadece bir adet Street Hoop göreceksiniz. Street Hoop listeden seçiniz ve oyun direk olarak başlayacaktır. Menüden ses paneline girerek ses ayarlamları yapabilir, video paneline girerek tam ekran ve diğer görüntü ayarlamaları yapabilir yine menüden Game ve Keys menüsüne giderek kontrol tuşlarını 1. oyuncu, 2. oyuncu ve diğer oyuncu tuşlarını ayarlayabilirsiniz.

Yorum Yazın

Üyeliksiz direk yorum yazabilir, oyun konusu hakkında moderatörlere soru sorabilirsiniz. Site moderatörleri sorunuzu gün içinde cevaplayacaktır.

6 Yorum

 1. Yılmaz Karahan 30 Ocak 2022

  Merhaba Neo Geo romlarını açabiliyorum ama bütün oyunlarda ekran çizgi, çizgi oluşuyor. Nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

  1. Moderatör 31 Ocak 2022

   Selam Yılmaz Bey, hangi emülatörü kullanıyorsanız o emülatörde grafik ayarlarına bakınız.

 2. Asım Çeker 12 Haziran 2020

  Merhaba pas ve zıplama tuşlarını mouse nasıl atayabilirim? 1.oyuncu için tuşları ayarlamak istediğimde sadece klavyedeki tuşları atayabiliyoruz. Mouse sağ tık ve sol tık ı atayamıyoruz bir bilginiz var mı acaba teşekkürler.

  1. Moderatör 13 Haziran 2020

   Selamlar Asım Bey, Kawaks emülatör için ise diğer konuda nasıl tuşları ayarlayacağınızı yazmıştık buradan görebilirsiniz. Eğer Kawaks emülatör değilse buradan yazabilirsiniz.

 3. Mehmet Kireççi 19 Haziran 2019

  Rom dosyası indirdim ama bilgisayara yüklemedim. Bu rom dosyasını ne yapacam ben oyunu oynamak istiyorum acil yardım edin.

  1. Moderatör 19 Haziran 2019

   Mehmet Bey merhaba, ilk olarak bu rom dosyası Neo Geo rom dosyasıdır. Yani tüm işlemleri Neo Geo için yapmalısınız. Sitede önceden Neo Rom dosyasını nasıl yüklenir önceden sitede “Kawaks Emülatör için Roms Klasörüne Rom Oyun Nasıl Yüklenir? Resimli Anlatım” anlatmıştık oradan bakabilirsiniz.

   Yine sitede Neo Geo sistemi kullanan Metal Slug oyunu için Neo Geo nasıl yüklenir onu da önceden anlatmıştık. Burada yapacağınız işlem aynı sadece rom adı ve listeden oyunu Metal Slug yerine Street Hoop Rom seçmek.

   Metal Slug Rom Dosyası Nasıl Yüklenir, Oyunu Açma? Resimli ve Detaylı Anlatım olarak giderek yükleme işlemini pekiştirebilirsiniz.

   İşlemler basit ve kolaydır yine sorun yaşarsanız tekrar yazarsanız yine yardımcı oluruz. Her iki sayfayı da dikkatli olarak okursanız rom dosyası yükleme işlemleri detayları ile rahatlıkla yapabileceğiniz şekilde anlatılmıştır.