Street Hoop Rom İndir ve Kurulum Nasıl Yapılır?

Yorum Yazın (2 Yorum)

Street Hoop nostalji tarz basketbol müsabası oyunu. Oyunda ister iki kişi isterseniz bilgisayara karşı oynayabilirsiniz.

1994 senesinde yayımlanan oyun o yılların en çok oynanan atari salonu oyunlarındandı. Nostalji ama halen gösterişli bu oyunda basketbol oynamaktan zevk alacaksınız diyebilirim.

Street Hoop Rom İndir

Street Hoop Rom dosyası hem MAME emülatör hemde Kawaks emülatör ikisinde de açılmaktadır. Bu iki emülatörden istediğinize yükleyerek oyunu oynayabilmeniz mümkün.

MAME emülatör ile oynamak isteyenler eğer bilgisayarında MAME emülatör kurulu değilse buradan indirebilir ve nasıl kuracağını detaylı olarak sayfada öğrenebilirler.

Bizim tavsiyemiz ise Kawaks kullanmanız olacaktır Kawaks hem daha hızlı ve kurulumu Mame’ye göre daha kolaydır. Kawaks emülatörünü buradan indirebilirsiniz. Yine sayfada emülatörün nasıl kuracağı hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Bu kısımdan sonra anlatacağımız kurulum Kawaks için geçerlidir. İndirmiş olduğunuz oyun arşiv dosyasını kopyalarak Kawaks emülatörün kurulu olduğu klasöre gidiniz. Klasör içerisinde ROMS klasörünü göreceksiniz buraya giriniz ve artından neogeo klasörünün içerisinde kopyalamış olduğunuz (strhoop.zip) dosyayı yapıştırınız.

Bu işlemlerden sonra Kawaks emülatörü açınız ve üst menüde yer alan Load Game sekmesine basarak oyun listesini açınız. Oyunda listesinde sadece bir adet Street Hoop göreceksiniz. Street Hoop listeden seçiniz ve oyun direk olarak başlayacaktır. Menüden ses paneline girerek ses ayarlamları yapabilir, video paneline girerek tam ekran ve diğer görüntü ayarlamaları yapabilir yine menüden Game ve Keys menüsüne giderek kontrol tuşlarını 1. oyuncu, 2. oyuncu ve diğer oyuncu tuşlarını ayarlayabilirsiniz.

Konu Kategorisi: Diğer Konular Etiket(ler): ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 2 Yorum

  1. memo Yanıtla

    rom dosyası indirdim ama bilgisayara yüklemedim bu rom dosyasını ne yapacam ben oyunu oynamak istiyorum acil yardım edin