Super Mario Bros 3 Nes Rom İndir

Super Mario Bros 3 oyunu bilgisayarda oynamak isteyenler için Nes emölatör rom dosyasını indirerek oyunu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Oyunu oynayabilmeniz için bilgisayarda nes uzantıları çalıştırma emülatörü kullanmanız gerekmektedir.Eğer Nes uzantıları çalıştıracak emülatör bilgisayarınızda kurulu değilse Nestopia indirerek kurabilirsiniz.

Super Mario Bros 3 Nes Rom İndir

Oyunu çalıştırmak için indirmiş olduğunuz Super_Mario_Bros.3 arşiv dosyasını açınız ve içerisinde bulunan Super Mario Bros.3.nes adlı dosyayı kurmuş olduğunuz Nestopia emulatör giderek Roms klasörüne yapıştırınız.

Nestopia emulator çalıştırınız ve çıkan pencerede File – Open menülerinden yapıştırmış olduğunuz Roms klasörünün içerisinde Super Mario Bros.3.nes dosyasını bularak oyunun üzerinde tıklayınız. Oyun bigisayarda direk olarak çalışacaktır.

Super Mario Bros 3 tek kişilik veya 2 kişilik oynama imkanınız bulunmaktadır. İlk açılış sayfasında 1 Player Game seçiminini yaparsanız tek kişilik 2 Player Game seçimini yaparsanız sırası ile oynayacak şekilde iki kişilik oynayabilirsiniz.

Oyun tuşları ise klavye yön tuşları ile sağa, sola hareket edebilir, Ç tuşu ile zıplayarak, Ö tuşu ile ateş edebilirsiniz. Seviye seçimlerini ise oyun içerisinde istediğiniz bir seviyenin üzerine giderek Ç tuşuna basmanız gerekmektedir. Level 1 seviyesinde ike eğer Level 1 seviyesini başarılı bir şekilde geçmediyseniz Level 2 oynamazsınız. Level 1 geçtiğinizde Level 2 seviyesini oynanabilir isterseniz önceden geçtiğiniz seviyeyi tekrar oynayabilirsiniz.

Oyun tuşlarını değiştirmek isterseniz Nestopia emulator menülerinden Options – Input ve Pad1 menüsünden 1 kişinin oyun tuşları yine aynı yerde Pad2 kısımda ise ikinci oyuncunun oyun tuşlarını dilediğiniz şekilde ayarlayın.