The Long Dark Sistem Gereksinimleri

Yorum Yazın (31 Yorum)

The Long Dark oyununu bilgisayarınızda çalıştırmanız için sistem gereksinimlerinin ne olması gerektiği konusunu değineceğiz.

Sistem gereksinimlerin minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini göreceksiniz. Minimum sistem gereksinimleri en düşük, önerilen sistem gereksinimleri ise oyunu sorunsuz bir şekilde oynamanız için verilen özelliklerdir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP ve üzeri işletim sisteminde kurulabilir.
 • İşlemci: Dual-Core Intel i5 CPU 2GHz ve üzeri işlemciler için oyun çalışmaktadır. En az 2 çekirdek bir bilgisayara sahip olmanız gerekli.
 • Bellek: 4 GB RAM ve üzeri oyunu çalıştırabilmeniz için en düşük 4 GB olması gerekli ram belleğiniz.
 • Ekran Kartı: Intel 4xxx serisi ekran kartları 512MB VRAM veya daha üstü ekran kartı yeterlidir.
  Kapasite: 1 GB kullanılabilir alan.
 • Ses Kartı: On-board standart özelliklere sahip bir ses kartı olması yeterli.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri işletim sisteminde oyun performansı daha iyi olacaktır.
 • İşlemci: Intel i7 CPU 2.6GHz veya daha üstü işlemciler için oyun hızlı ve donmadan çalışacaktır. 2 Çekirdek altı oyunda sorun yaşamanız yüksek ihtimal.
 • Bellek: 8 GB RAM ve üzeri ram bellek var ise bilgisayarınızda daha hızlı oynarsınız.
 • Ekran Kartı: nVidia GTX 555 w, 1GB VRAM veya üstü ekran kartlarında oyunu sorunsuz bir şekilde grafiksel olarak oynayabilirsiniz.
 • Hard Disk: 1 GB kullanılabilir alan.
 • Ses Kartı: On-board standart özelliklere sahip bir ses kartı olması yeterli.
Konu Kategorisi: Sistem Gereksinimleri Etiket(ler):

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Konu Hakkında 31 Yorum

 1. Anıl Tekin Yanıtla

  Merhaba benim sistemim i5 3470 3.20 ghz GT 710 2 GB gddr5 ekran kartım var. 8 GB ram oyunu açar mı sizce ?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   İşlemci minumum gereksinimlerin bir üstü nesil soru yoktur. Ekran kartınız gayet iyi önerilen bir ekran kartı, 8 GM ram bellek ise yine önerilen bir değer oyunu çok rahat açarsınız. Sistem gereksinimleriniz işlemci bir üstü diğerleri önerilen sistem gereksinimlerinde açar hiç sıkıntı yapmaz.

 2. Mert Karakaş Yanıtla

  Intel Core i5-3230M 2.6ghz, Geforce 710M 1Gb Vram, 8gb ram laptop kaldırır mı?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Mert Bey, işlemciniz minimum seviyede sorun yok Intel Core i5-3230M 2.6gh, Geforce 710M gayet iyi, 8 GB. da önerilen RAM bellek bu daha da güzel. Bu sistem gereksinimleri ile The Long Dark oyununu cıncık gibi oynarsınız.

   Bir de oyun hızlandırma programı kullanın Game Booster olabilir, oyun kayar gider.

 3. Eren Karakaş Yanıtla

  3 gb ram 64 bit işletim sistemi Pentium dual core e6300 2.80 ghz kaldırır mı ekran kartım yok maalesef?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Emre Bey, ekran kartı olmadan bilgisayarda görüntü alamazsınız. Görüntü olmadığından oyunda oynayamazsınız. Ekran kartı oyunlarda oyunu açmanız ve hızlı oynamaz için önemli olan en önemli sistem aygıtlarıdır. Ekran kartınız onboard olabilir mi? Yani anakart üzerinde, ekran kartı modelinizi öğrenerek buradan yazarsanız sistem gereksinimlerin tam olarak karşılayıp karşılamadığını yazabiliriz.

 4. Ekrem Yiğit Yanıtla

  Merhabalar 3 GB RAM NVİDİA GeForce GT710 ekran kartı ve Pentium(R) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHZ işlemcisi var oyunu açar mı?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selamlar Ram bellek 3 GB. olmaz. Ram belleklerde 2 şer 2 şer hızları büyür muhtemelen 4 GB. Ram belleğiniz var. The Long Dark oyunu için 4 GB. Ram bellek hızı yeterlidir. İşlemci gayet iyi, ekran kartı minimum biraz üstü oyunu rahatlıkla açabilirsiniz.

 5. Moderatör GörevliYanıtla

  i5 işlemci uygun, ekran kartı uygun diğer aygıtlarda uygun bilgisayarda kasma yaşamazsınız herhangi bir değişikliğe gerek yok Muhsin Bey.

 6. Muhsin Yanıtla

  benim intel i5 650 3.2 ghz rx 460 2 gb ekran kartı 4+4+2 = 10 gb ram oyunu hangi ayarlarda kasmadan oynayabilirim

 7. Serdar Yanıtla

  Intel(R) Core(TM) i3-4150 CPU @ 3.50GHz (4 CPUs), ~3.5Ghz (4gb RAM)

  AMD Radeon HD 8350 (2gb toplam bellek)

  2 çekirdekli işlemcim. Oyunu kaldırır mı şu an indirimde deli gibi almak istiyorum.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Serdar Bey, işlemci hariç sıkıntı yok. İşlemciniz 4 nesil çalıştırır gibi 4 nesil işlemciniz ama sıkıntı yapabilir ona göre kararınızı verin.

 8. mustafa Yanıtla

  Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 560 @ 2.67GHz (4 CPUs), ~2.7G 8192MB RAM NVIDIA GeForce GT 730 4 gb bu sistem gereksinimleri açar mı oyunu?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Mustafa Bey, iyi ramazanlar. İşlemciniz i5 en az olması gereken sorun yok, RAM bellek değeriniz 8 GB. hızlı olacaktır en az 4 GB. sizde 8 GB. var. Ekran kartı da gayet güzel. Cıncık gibi bir oyun sizi bekliyor sorusuz açabilirsiniz.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Asım Bey, 4 GB RAM bellek hızı ise kaldırır diğer özellikleriniz nedir yazmamışınız o yüzden sadece RAM hızı ise mimimum hız değerinde cihazınız.

 9. Moderatör GörevliYanıtla

  Ram Bellek önerilen değerde Efe Bey, i 5 işlemci minimum değerde biraz yüksek sorun olmaz. Keşke i5 kaçıncı nesil olduğunu yazsaydınız gerçi i 5 birinci ve ikinci nesilde çalıştırır sizin ki i5 den birisi yeterli.

  Grafik kartıda intel 4 serisi sorun olmaz kasmada olmaz güzelce oynarsınız.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Selam Emirhan Bey, Windows işletim sistemi önerilen sistem gereksinimlerinden sıkıntı yok, ram bellek ve ekran kartı işlemcileriniz ise sınırda oyunu açar oynarsınız kısmen arada nadiren de olsa yaşanabilir düşük ihtimal sınırsa sistem gereksinimleriniz var ama oyun oynamanızda sorun olacağını düşünmüyoruz.

 10. Onur Yanıtla

  4 gb ram + GT 9500 1 GB Ekran Kartı + AMD phenom(tm) II X4 965 Processor 3.40 GHz kasar mı?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Ram bellek 4 GB oyunu açar, ekran kartınızda sorun çıkarmaz fakat AMD phenom(tm) II X4 işlemciniz düşük Onur Bey oyun açar, oyunda kasma yapar mı yapar evet ram bellek 8 GB. falan olsaymış kasma biraz daha az olurdu.

   Bu özelliklerde pek oyun keyfiniz olmaz, tekrar söylemek gerekirse oyunu bilgisayarınız açar ama oyunda donma, kesilme sorunu ne yazık ki yaşarsınız.

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Windows 32 bit ve 64 bit içinde çalışır listede sistem gereksinimlerin diğerleri de bilgisayarınız ile tutuyorsa oynarsınız.

 11. LoLoyuncusu Yanıtla

  işletim sistemi: Win7 64 bit, işlemci: Intel (R) HD Graphics P6100 2.00 GHZ, RAM:5.80 (kullanılabilir), DirectX:11, 300 GB BOŞ ALAN HANGİ AYARLARDA OYNAYABİLİRİM?

  • Moderatör GörevliYanıtla

   Bu özellikli bilgisayarda oyunu rahatça oynarsınız biraz işlemciniz düşük ama yinede sorunsuz bir şekilde oynayacağınızı düşünüyoruz.