TRT Çocuk Eğitici Oyunlarını Oyna

Sayfada sizler için TRT Çocuk sitesinde her yaşa uygun çocuklara yönelik eğitici, öğretici ve eğlenceli oyunlarını vermek istiyoruz.

Şimdi bu oyunların hakkında detaylı bilgiyi verelim. Sitenin en altında oyunları TRT Çocuk sitesine giderek oynayabilirsiniz.

1. TRT Çocuk Oyunu (Köstebekgiller)

1. TRT Çocuk Oyunu (Köstebekgiller)

Bu oyun TRT Çocuk kanalında yayınlanan Köstebekgiller oyun halidir. Oyunda play sitede açılında ortada bulunan turuncu renk play tuşuna basarak oyunu başlatıyorsunuz.

Oyunda köstebek olduğunuzdan alt tarafa gezinerek çıkan puanları toplamaya çalışıyorsunuz. Gezerken size verilen enerjiye dikkat ederek enerjiniz azaldığında evinize giderek ernerji topluyor ve yine gezinmeye devam ediyorsunuz. En fazla puanı toplamalı ve enerjinize dikkat ederek canlarınızı bitirmeniz gerekli.

Köstebekgiller Oyna


2. TRT Çocuk Oyunu (Canım Kardeşim)

2. TRT Çocuk Oyunu (Canım Kardeşim)

Canım Kardeşim oyunuda yine TRT çocukta yayınlanan Canım Kardeşim çizgi filimin oyunudur. Canım Kardeşim oyunda Müge ile Mine kardeşleri babaları ile oynamak istiyorlar yanlız sizin bir yardımcıya ihtayacınız var onlarda Galip beyle Jale Hanım onlar yardım ederlerse babaları ile bulabilecekler. Oyunda siz kahramanları siz yöneldirerek babaları ile kavuşmasını sağlayın. Kimle oynamak istiyorsanız seçin ve oyuna başlayın.

Canım Kardeşim Oyna


3. TRT Çocuk Oyunu (Keloğlan)

3. TRT Çocuk Oyunu (Keloğlan)

Halk kahramanımız Keloğalanın TRT çocuk oyunu. Oyunda siz Keloğlan keleş oğlanı yöneterek sağ ve sol tuşları ile hareket ederek karşınıza çıkan elmasları toplamayı amaçlıyorsunuz. Engellerden ekran üzerinde bulunan yukarı işaretli zıplama tuşuna basarak düşmemeniz gerekli. Ne kadar fazla elmas toplarsanız puanınız artacaktır.

Keloğlan Oyna


4. TRT Çocuk Oyunu (Ege İle Gaga Bulmaca Oyunu)

4. TRT Çocuk Oyunu (Ege İle Gaga Bulmaca Oyunu)

Ege İle Gaga Bulmaca oyununda nesleleri birleştirerek gizli olan meyve, araç ve diğer nesneleri bulmak. Oyun tamamen eğlenceli ve geliştirici bir bulmaca oyunu.

Ege İle Gaga Bulmaca Oyunu Oyna


5. TRT Çocuk Oyunu (TRT Çocuk Kahramanları)

5. TRT Çocuk Oyunu (TRT Çocuk Kahramanları)

TRT Çocuk Kahramanları oyununda TRT çocukta ki kahramanları yönetiyorsunuz. Oyunda TRT çocuk çizgi filiminde bulunan kahramanlar ile ilgili sorulara cevap vererek bir sonraki soruya geçiyorsunuz. Süre sırınız var oyun sonunda kaç soruya doğru cevap verdiğinizi görebiliyorsunuz.

TRT Çocuk Kahramanları oyunu TRT çocuk tarafından kaldırıldı!


Evet arkadaşlar burada verdiğimiz oyunlar sadece bunlar bir kaçı daha TRT çocuk sayfasında bir çok eğlenceli oyun var. Tüm oyunları görmek için buraya tıklayabilir istediğiniz oyunu TRT Çocuk sitesinden oynayabilirsiniz.

Etiket(ler):